Yükleniyor...

Yapay Zeka Uygulamasından BTC, ETH ve ADA Fiyat Tahmini

Makine öğrenimi algoritması, Price Prediction, Bitcoin, Ethereum ve ADA fiyatı için yıl sonu ve 2023 tahmininde bulundu.

Makine öğrenimi algoritması, Price Prediction, Bitcoin, Ethereum ve ADA fiyatı için yıl sonu ve 2023 tahmininde bulundu. Kripto para sektörü için oldukça zor bir yıl olan 2022’yi geride bırakmaya sayılı günler kala hepimiz 2023 yılından güzel günler getirmesini diliyoruz. Peki güzel günler kripto para piyasası için de gelecek mi? 

Bitcoin

PricePredictions’ın hareketli ortalama (MA), göreceli güç endeksi (RSI), hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD), Bollinger Bantları (BB) ve diğerleri gibi göstergelerini içeren makine öğrenimi tabanlı algoritmalarına göre Bitcoin bu yılın son günlerine doğru fiyatını artırabilir. Yapay zeka uygulamasının tahminine göre bir aylık grafikte, Bitcoin 31 Aralık 2022 tarihinde 18.769 dolar civarında işlem görecek. An itibari ile CoinMarketCap üzerinde 16.700 dolar seviyelerinden fiyatlanan BTC, son 7 gün içerisinde yüzde 4,7 büyüme gösterdi. Yapay zeka uygulamasının yaptığı tahminlere göre, 2023 yılında 30 bin dolar seviyesinin üzerinde bulunan Bitcoin, 2025 yılıyla birilikte 2030’a kadar istikrarlı bir yükseliş sağlayacak ve 2030 tarihinde 150 bin dolar bandını aşmış olacak. 

Ethereum 

PricePrediction’a göre, son 7 gün içinde %3,21 değer kaybı yaşayan Ethereum, düşüş işaretleri gösteriyor. Fakat yatırımcıların bu düşüşü değerlendirerek satın alması göz önünde bulundurularak bu hafta içerisinde Ethereum fiyatında hafif bir toparlanma bekleniyor. 

Şu anda 1.200 dolar seviyelerinde bulunan Ethereum, son 7 gün içinde yaşadığı %3,21’lik düşüşle ivme kazanmakta zorlanıyor. Bu düşüş trendi, Ethereum’un şu anda dipte olduğu anlamına geliyor, bu da ETH satın almak için iyi bir zaman olabileceğini gösteriyor. 

PricePredictions grafiklerine göre Ethereum için 2023’ün ilk günleri çok parlak gözükmüyor. Şu an bulunduğu seviyeden yavaşça ama istikrarlı bir şekilde düşmesi beklenen Ethereum için yıl sonu tahmini 1.110 dolar seviyeleri. 2023’ün ilk günlerinde ise lider altcoinin 1.050 dolar seviyesine kadar gerilemesi bekleniyor. Önümüzdeki yıl için yapılan tahminlerde ise Ethereum fiyatı maksimum 3.444 dolar seviyesini görecek. 2025’te 5 bin dolar seviyesinin üzerinde fiyatlanması beklenen Ethereum’un, 2030 yılında ise 12 bin dolar seviyesinin üzerinde olması bekleniyor. 

ADA

Gelelim bir diğer kripto varlık olan ADA’ya. Günden güne gelişmeye devam eden Cardano ağının yerel kripto varlığı olan ADA, son 7 gün içerisinde yaşadığı %1,81 düşüş sonrası, düşüş işaretleri göstermeye devam ediyor. Yatırımcıların yine alım fırsatı olarak değerlendirmesi sonucu ilerleyen günlerde ADA fiyatında toparlanmalar görülebilir. Yapay zekanın tahminine göre 30 günlük grafikte, ADA fiyatında düşüş görümü hakim. Yılın son günü 0.28 dolar seviyesinin altında fiyatlanması beklenen ADA’nın 2023’te maksimum 0,86 dolar seviyesini göreceği tahmin ediliyor. ADA’nın 2023’te görmesi beklenen ortalama fiyat ise 0,77 dolar seviyesinde. PricePredictions’a göre 2025 tarihinde nihayet 1 doların üzerinde olan ADA, maksimum olarak 1,48 dolar seviyesinden fiyatlanacak. Popüler varlığın 2030 yılında ise ortalama 2,94 dolar civarında olması bekleniyor. 

Bu yıl boyunca yaşadığımız krizler, iflaslar ve savaşların piyasalara etkisi oldukça yoğundu. Umarız 2023 yılında dış etkenlerden çok fazla sarsılmayan bir kripto para piyasası bizleri karşılar. Yapay zeka programının yaptığı tahminlere göre önümüzdeki süreçte Bitcoin için parlak günler gözüküyor. Bakalım bu tahminler gerçekten tutacak mı hep birlikte göreceğiz. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x