Yükleniyor...

Elon Musk Artık Dünyanın En Zengin İnsanı Değil

Forbes'e göre Elon Musk artık dünyanın en zengin insanı değil.

elon musk 3

Forbes’e göre Elon Musk artık dünyanın en zengin insanı değil.

Fransız modacı Bernard Arnault, Tesla CEO’sunun önüne geçmiş durumda.

Elon Musk, Artık En Zengin Değil

Fransız modacı Arnault’un serveti 185,4 milyar dolar seviyesindeyken, Musk’ın servesi ise 185,3 milyar dolar seviyesinde yer alıyor.

Hintli kömür patronu Gautam Adanı ise 134,8 milyar dolarlık servetiyle listenin üçüncü sırasında yer aldı.

Amazon’un kurucusu Jeff Bezos’un serveti ise 115 milar dolar seviyesinde. Kripto paraların en sert eleştirmenlerinden birisi olan Berkshire Hathaway’in CEO’su Warren Buffet’ın kişisel serveti de 107 milyar dolar.

Musk’ın kişisel serveti, Tesla hisselerinin %57 oranında değer kaybetmesiyle birlikte büyük bir darbe aldı. TSLA, gün içerisinde %3,85 oranında değer kaybetti.

forbe

Arnault, dünyanın en büyük lüks eşya şirketi LVMH’nin CEO’su olarak görev yapıyor. Şirket Christian Dior, Sephora, Louis Vuitton, Tiffany & Co, Marc Jacobs, Stella McCartney, Loewe, Kenzo ve diğerleri gibi önde gelen markaları kontrol ediyor. Buna ilave olarak lüks saat şirketi TAG Heuer de LVMH’nin kontrolü altında yer alıyor.

Tesla ürünlerinin aksine lüks ürünler, 2022 yılında da güçlü bir talep görmeye devam etti.

Arnault, ilk olarak Mayıs 2021’de dünyanın en zengin insanı olmuştu. O dönemde Bezos ve Musk ikinci ve üçüncü sırayı paylaşıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner