Yükleniyor...

Yarılanma Sonrası Litecoin Fiyatı Ne Olur?

2019'un merakla beklenen gelişmelerinden birisi de şüphesiz Litecoin yarılanması.

Litecoin Yarılanması LTC Fiyatı

2019’un merakla beklenen gelişmelerinden birisi de şüphesiz Litecoin yarılanması. Birçok kripto para biriminindeki yarılanma sonrasında olduğu gibi, Litecoin yarılanması sonrası da yıllık enflasyon oranı düşecek ve bunun sonucunda Litecoin fiyatının artması bekleniyor.

Litecoin yarılanması 7 Ağustos 2019’da gerçekleşecek. Yani yarılanmaya artık 18 gün kalmış durumda. Yarılanma sonrası Litecoin blok ödülü 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek ve böylece Litecoin’in yıllık enflasyonu yüzde 8,7’den yüzde 4,2’ye düşmüş olacak.

2019’da 146 dolarla yılın en yüksek seviyesini gören Litecoin, bir aydan daha kısa bir sürede Bitcoin’deki düşüşün de etkisiyle yüzde 40’tan fazla değer kaybetti. Bu şekilde yarılanma öncesi görülen ralli gölgelenmiş oldu.

Trader Benjamin Blunts, Litecoin fiyatıyla ilgili iki iyi bir de kötü haber verdi. Twitter hesabından “$LTC şu an çok ilginç. Açıkça yukarı yönlü beş dalga görüyoruz. Bu da uzun dönem dip yaşanacağını gösteriyor. Ancak bu düşüş 2. dalgada olamayacak kadar kısa. Bundan dolayı daha büyük düşüş A dalgası olacak. Önümüzde ise bir katalizör var ve bu da birkaç hafta sonra yaşanacak [yarılanma].”

Blunts’ın tweet’ini değerlendiren CCN, “Birçok insan bu olayın [yarılanma] Litecoin fiyatı için süper yükselişe neden olacağını düşünüyor. Ancak trader Benjamin Blunts tam tersini bekliyor. Analist, 15 Temmuz’da Twitter’den bir grafik paylaştı. Bu grafikte Blunts, Litecoin’in yükselişinden ziyade düşeceğine dikkat çekiyor.”

Trader’ın öngörüsüne bakarak, yarılanma ile birlikte Litecoin fiyatının düşmeye başlayacağı söylenebilir. Elbetteki burada Bitcoin faktörü unutulmamalı. Eğer ki Bitcoin güçlü boğa koşusuna başlar ve tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru yürümeye başlayacak olursa Litecoin fiyatı da bu harekete bağlı olarak güçlü şekilde yükselebilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner