Yükleniyor...

Yearn Finance (YFI) ve Fantom (FTM), Andre Cronje Haberlerinin Ardından Düşüşe Geçti

Bir zamanlar DeFi'ın dahi çocuğu olarak adlandırılan Andre Cronje'nin dahil olduğu Yearn Finance (YFI) ve diğer projelerin fiyatı, bugün sektörden tamamen ayrıldığına dair haberlerden sonra düşüşe geçti.

cronje

Bir zamanlar DeFi’ın dahi çocuğu olarak adlandırılan Andre Cronje’nin dahil olduğu Yearn Finance (YFI) ve diğer projelerin fiyatı, bugün sektörden tamamen ayrıldığına dair haberlerden sonra düşüşe geçti.

Fantom Vakfı’nın kıdemli çözüm mimarı Anton Nell’in yanı sıra Fantom ve Yearn Finance konusundaki çalışmalarıyla tanınan Andre Cronje’nin kripto para ve DeFi alanından ayrılacağı bildirildi. Fantom Vakfı’nın kıdemli çözüm mimarı Anton Nell, bugün attığı bir tweet’le Andre Cronje ve kendisinin DeFi ve kripto alanına katkıda bulunmayı bırakacağını duyurdu.


“Andre ve ben, defi/kripto alanına katkıda bulunma çağını kapatmamız gerektiğine karar verdik. 03 Nisan 2022’de sonlandıracağımız yaklaşık 25 uygulama ve hizmet var.”

Söz konusu hizmetlerden biri, Cronje’nin üzerinde çalıştığı Yearn Finance (YFI) için arayüz olan YearnFi’dir. Bunun, Yearn Finance’in herhangi bir şekilde veya biçimde çalışmayı bırakacağı anlamına gelmediğini belirtmekte fayda var. Bununla birlikte, protokolü ilk etapta Cronje buldu ve 2020’de DeFi Summer’ın başlangıcında ikonik bir hareketti.

Konuyla ilgili yorum yapan YFI’den Banteg de şunları söyledi:

“YFI’yi gömen insanlar, Andre’nin bir yıldan fazla bir süredir üzerinde çalışmadığının farkında mısınız? Ayrıca burada işleri desteklemek için 50 tam zamanlı çalışan ve 140 yarı zamanlı çalışan var.”

Haber, YFI’nin fiyatında anında yaklaşık %13 kayba neden oldu. Şu anki verilere göre ise YFI son 24 saatte %10 düştü ve 18,060.89 dolardan işlem görüyor. YFI ile beraber FTM de son 24 saatte yaklaşık %16 düştü.

Cronje’nin dahil olduğu bir diğer proje Keep3rV1 (KP3R) ise son 24 saatte %27 oranında gerileme yaşadı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner