Anasayfa Kripto Para Haberleri Yeni Başlayanlar için Ravencoin (RVN) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

Yeni Başlayanlar için Ravencoin (RVN) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

ABONE OL:google-news

Bu rehberimizde Ravencoin (RVN) ile ilgili merak edilen sorulara cevap verdik. Kripto para piyasasına yatırım yaparak giriş yapan birçok kişi Ravencoin ile ilgili olarak;

  • Ravencoin nedir
  • Ravencoin mining
  • Ravencoin nasıl alınır
  • Ravencoin kaç tl

gibi soruları sıkça sormaktadır. Şimdi gelin Ravencoin ile ilgili merak edilen soruların cevabına daha yakından bakalım.

Ravencoin Nedir?

Ravencoin, fiziksel varlıkları taraflar arasında verimli bir şekilde aktarmak için orijinal Bitcoin kodunun açık kaynaklı bir hard fork’u ile geliştirilmiştir. Bitcoin veya ERC20 aktarım protokollerine alternatif olarak bu özel kullanım durumu göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Ravencoin adını, yazar George RR Martin tarafından yazılan fantezi türündeki romanı “Buz ve Ateş Şarkısı”nda yarattığı kurgusal kıtalardan biri olan Westeros’taki kuş dağıtım sisteminden alıyor.

Ravencoin’in kısaltması RVN’dir. Maksimum arz miktarı 21 milyar adet RVN’dir.

Ravencoin Madenciliği

Ravencoin, 31 Ekim 2017’de çıkış yaptı. Madenciliği ise Bitcoin’in lansmanının dokuzuncu yıldönümüne denk gelecek şekilde 3 Ocak 2018’te serbest hale geldi.

Ravencoin aşamalı bir geliştirme programına sahiptir. Ravencoin platformunun oluşturulması ve yeni madencilik algoritması x16r ile ilgili çalışmalar devam etmektedir. Bu yeni algoritma, en ağır maden havuzları ve ASIC madencilik ekipmanlarıyla mücadele etmek için özel olarak hazırlanmaktadır. Yani, ASIC madencilik cihazları ile RVN madenciliği yapılamaz.

Ravencoin’in önden madenciliği yapılmamıştır. Ravencoin’in madenciliği proof of work yani emek/iş ispatı ile yapılmaktadır.

Ravencoin madencilik ödülü her 4 yılda, 2.1 milyonuncu blokta bir yüzde 50 oranında otomatik olarak düşürülmektedir. Şu an için Ravencoin madencilik ödülü 5.000 RVN’dir. Bir sonraki yarılanmada bu ödül miktarı 2.000 RVN’ye düşürülecek.

Ravencoin için Kripto Para Cüzdanı

Ravencoin için ihtiyacınız olan cüzdanı, Windows, Mac, Linux, iOS ve Android işletim sistemleri için resmi web sitesinden indirebilirsiniz (bağlantı).

Ravencoin Projesinin Arkasında Kim Var?

Ravencoin projesinin white paper’ı Blockchain danışmanı Bruce Fenton ve Salt Lake City merkezli Tron Black imzasını taşımaktadır. Bruce Fenton, Bill ve Melinda Gates Vakfı’na danışmanlık yaptı ve Dubai Bitcoin Konferansı’nı kurdu. Tron Black, en son Medici Ventures için temel yazılım geliştiricisi olarak görev yaptı.

Ravencoin’in white paper’ında aynı zamanda 430’dan fazla isimsiz Bitcoin geliştiricisinden söz edilmektedir.

Ravencoin’in white paper’ında Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’ya olan minnet borcuna değiniliyor ve kodlarının UTXO Bitcoin protokol modeli üzerine kurulu olduğu kabul ediyorlar. Ravencoin’in Bitcoin kodunun özel fork’u, orijinal, en önemlisi ağırlıklı dağıtım programı ve varlık oluşturma ve mesajlaşma yeteneklerinden çeşitli değişiklikleri kapsıyor.

Ravencoin özünde, fiziksel varlıkları Blockchain üzerinden taşımak için benzersiz bir token sistemi kullanıyor ve bu özellik önceliklendiriliyor. Madenciliği yapılabilir, ancak ASIC madenciliğine karşı oldukça dirençlidir. Ravencoin ayrıca token sahipleri için bir mesajlaşma sistemine sahiptir. Mesaj almak istemeyen token sahipleri sistemden çıkabilme özgürlüğünü ellerinde tutmaktadırlar.

Proje Geliştiricilerinin Genel Vizyonu Nedir?

Proje geliştiricilerinin genel vizyonu, sürekli geliştirilebilir bir açık kaynak kodu kullanarak çeşitli varlıkların serbest ve güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak üzerine.

Geliştiriciler, “Küresel ekonomi çeşitli Blockchain’leri kullanan aktörler tarafından etkilenirse bugünkü sermaye piyasalarının çalışma şeklinin değişebileceğini” öne sürüyorlar. Onlara göre, sınırlar ve yargı bölgeleri daha fazla varlık takas edebilir hale geldikçe ve sınırlar arasında alım satım işlemleri giderek daha fazla sürtünmezi hale gelerek büyüdükçe daha az ilgili olabilir. Geliştiriciler, insanların Bitcoin’i kullanarak anında önemli miktarda varlıklarını taşıyabilecekleri bir çağda, küresel tüketiciler muhtemelen menkul kıymetleri ve benzer varlıklara aynı verimliliği talep edeceklerini düşünüyorlar.

Ravencoin ile Ne Tür Şeyler Gönderilebilir – Taşınabilir?

Geliştiriciler, projenin white paper’ında birçok kullanım örneğine yer veriyorlar. Ancak bunların birçoğu henüz sadece basit bir öneriden ibaret. Bununla birlikte, Ravencoin aracılığıyla altın, gümüş gibi fiziksel değer depoları, fiat para birimleri, gayrimenkul, oyun içi para birimleri veya spor etkinlikleri için e-bilet gibi fiziksel varlıklar gönderilip, taşınabilir.

Gönderilecek her varlık, Ravencoin platform kullanıcısı tarafından yaratılan, maddi olmayan bir token’la temsil edilir.

Ravencoin Güvenli mi?

Güvenlik, Ravencoin projesinin en önemli hedeflerinden biridir. Blockchain’in kendisi de Bitcoin’e benzer şekilde çalıştığı için Bitcoin ne kadar güvenliyse Ravencoin de o kadar güvenli denilebilir. Bu güvenlik piyasa değeri, güçlü madencilik topluluğu ile sağlanıyor.

Ravencoin, güvenli olduğu kadar gizlilik sağlar. Ravencoin, bir token sahibinin adresi ile gerçek kimliği arasında ayrım yapar. Bu da Ravencoin sahibinin gerçek kimliğinin bilinmesinin önüne geçer.

Geliştiriciler, sistemlerini güvence altına almak ve kullanıcılarının gizliliğini korumak için yeni ve daha iyi bir teknolojiler çıktıkta bu teknolojileri Ravencoin’e mümkün olduğunca uygulayacaklarını taahhüt ediyorlar.

Ravencoin’in Kullanım Örnekleri

Raven coin ile gönderilebilecek ürün türlerine ek olarak, geliştiriciler sistemin çeşitli kullanım örnekleri de sunmaktalar. Fiziksel bir tablonun sahipliğini bir müşteriye aktarmak isteyen bir sanatçı düşünün. Ravencoin sisteminde yarattığı token’ların her biri benzersiz bir ad ve seri numarası ile ilişkilendirilir. Bu token çoğaltılamaz veya yok edilemez ve fiziksel tablo için bir dijital kimlik görevi görür. Bu token’lar sayesinde tablo benzersiz ve özel olarak sahiplik kanıtı haline gelir.

Ravencoin (RVN) Kaç TL?

Şu anda 1 Ravencoin (RNV) 0.122225 TL‘dir. Ayrıca 1 Ravencoin (RNV) 0.001619 $ dolardır. (Fiyatlar düzenli olarak güncellenmektedir.)

Ravencoin (RVN) Nasıl Satın Alınır?

Türk Lirası ile Ravencoin (RVN) alabilmek için Türkiye’nin en büyük kripto para borsası Paribu‘yu kullanabilirsiniz.

Faydalı Bağlantılar

En güncel gelişmeleri Telegram kanalımızdan, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan ve Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyoruz.
Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Bizi Takip Edin

957BeğenenlerBeğen
723TakipçilerTakip Et
23,560TakipçilerTakip Et
871AbonelerAbone

Öne Çıkan Başlıklar