Yükleniyor...

Yüzlerce Bitcoin Kaybetti: Yardım Arıyor!

Bitcoin çekirdek geliştiricisi, PGP anahtarının ele geçirilmesi nedeniyle tüm Bitcoin (BTC) varlığını kaybettiğini söyledi.

Yuzlerce Bitcoin Kaybetti Yardim Ariyor

Bitcoin çekirdek geliştiricisi, PGP anahtarının ele geçirilmesi nedeniyle tüm Bitcoin (BTC) varlığını kaybettiğini söyledi.

Bu yıl kripto hackleri nedeniyle kaybedilen varlıkların toplam değeri 3 milyar dolar gibi rekor bir rakama ulaştı. Yeni yılın hemen başlangıcında ise bahtsız bir saldırı yaşandı. Erken dönem Bitcoin geliştiricisi Luke Dashjr, BTC varlıklarını kaybetti.

4 Milyon Dolara Yakın Bitcoin’i Çalındı

Bitcoin çekirdek geliştiricisi Luke Dashjr, 1 Ocak tarihli Twitter paylaşımında, PGP anahtarının ele geçirilmesi nedeniyle tüm BTC varlığını kaybettiğini duyurdu.

Dashjr, kötü niyetli oyuncuların PGP anahtarlarına nasıl eriştiği hakkında hiçbir fikri olmadığını söyledi. PGP anahtarları, veri iletişimi için kriptografik gizlilik ve kimlik doğrulama sağlayan bir şifreleme programı kullanır.

bitcoin btc

Dashjr, iddia edilen bilgisayar korsanlarına kaybettiği BTC miktarını açıklamadı. BTC’lerinin bir kısmının “1YAR6opJCfDjBNdn5bV8b5Mcu84tv92fa” cüzdanıyla birlikte kullanıldığını söyledi. Bitcoin çekirdek geliştiricisi, cüzdanın dört kez işlem yaptığını ve yaklaşık 3,6 milyon dolar değerinde 216,93 BTC tuttuğunu gösterdi.

Dashjr, kolluk kuvvetlerine ulaşma çabalarının şimdiye kadar sonuçsuz kaldığını da sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x