Yükleniyor...

Zilliqa (ZIL) Coin Yorum ve Geleceği 2023

Zilliqa, birçok blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için parçala kullanmayı amaçlayan bir kripto para birimidir.

Zilliqa

Zilliqa, birçok blok zincirinin karşılaştığı ölçeklenebilirlik sorunlarını çözmek için parçala kullanmayı amaçlayan bir kripto para birimidir. Parçalama, madencilik ağını işlemleri paralel olarak işleyen daha küçük parçalara bölme işlemidir. ZIL coin yorum ve geleceği ile ilgili araştırma yapan kullanıcılar için 2023 tahminlerini derledik…

Zilliqa (ZIL) Coin Nedir?

Zilliqa, parçalama yoluyla kullanıcı ölçeklenebilirliğini artırmayı amaçlayan bir blok zinciri platformunu çalıştırmak için küresel, dağıtılmış bir bilgisayar ağını teşvik etmeyi amaçlayan bir yazılımdır. 

Bu şekilde Zilliza, merkezsiz uygulamalar (dapps) ve Ethereum, Tron ve EOS gibi kripto para birimlerinden oluşan bir ekosistemi büyütmeyi amaçlayan bir dizi rakip blok zincirinden biridir.

Kendini diğerlerinden ayırmak için Zilliqa, daha fazla işlemi desteklemek için altyapısını birbirine bağlı birkaç blok zincirine bölen bir parçalama işlemi kullanır. 

Zilliqa ayrıca, güvenliğe odaklanan ve geliştiricilerin gerçek dünya hizmetlerini çoğaltmaya yönelik özelleştirilebilir dapp’ler yazmasına ve başlatmasına olanak tanıyan yerel bir programlama dili olan Scilla’yı da piyasaya sürdü.

Tüm bu özellikleri elde etmek için, ağın yerel kripto para birimi ZIL, programları yürütmek, işlemleri göndermek ve ağı destekleyen aktörleri teşvik etmek için kullanılır.

Zilliqa 1

Zilliqa Nasıl Çalışır?

Zilliqa ağı, akıllı sözleşme, işlem yerleşimi ve token verme gibi diğer kripto para ağlarında ortak olan birçok özellik sunar.

Geliştiriciler, özel programlama mantığını (akıllı sözleşmeler) çalıştırmak ve çeşitli ürün ve hizmetler sunmak için yeni programlar (merkezi olmayan uygulamalar) tasarlamak için tescilli dili Scilla’yı kullanabilir.

Bu sistem uygulamada karmaşık olsa da, Zilliqa nihayetinde akıllı sözleşmeleri yürütmek ve ağ işlemlerini ölçeklenebilir ve verimli bir şekilde onaylamak için tasarlanmıştır.

Parçalama

Parçalama, ağı birkaç parçaya veya parçalara bölen ve node’lar ağ işlemlerinin yalnızca bir kısmını işlemesine izin veren yapısal bir tekniktir.

Her parça kendi blok zinciri gibi davranır ve kendilerine atanan düğümlerin verileri depolamasına, işlemleri işlemesine ve mikro blok adı verilen özel parça zincirlerine yeni bloklar eklemesine izin verir. 

Mikro bloklar daha sonra Zilliqa blok zincirine eklenmek üzere Dizin Hizmet Nodeleri (veya DS Nodeleri) tarafından bir işlem bloğunda birleştirilir.

Not olarak, parça nodeleri Zilliqa blok zincirinin belirli bir alt kümesini içerir ve Zilliqa’nın tüm geçmişini depolamak zorunda değildir.

Pratik Bizans Hata Toleransı (pBFT)

Zilliqa’nın merkezinde, dağıtılmış bilgisayar ağını senkronize tutan Pratik Bizans Hata Toleransı (pBFT) yönetim mekanizması bulunur.

Nodelerin blok zincirini güçlendirmesi ve değişikliklere oy vermesi için önce ZIL’i paylaştırmaları gerekir, bu da ZIL’e sahip olan herkesin ağın çalışmasına yardımcı olabileceği anlamına gelir. pBFT kullanarak, belirli parçalara atanan tüm düğümler, bir mikro blok sonlandırılmadan ve bir işlem bloğunda birleştirilmeden önce anlaşmalıdır. 

Her node daha sonra işlemleri doğrulamak için blok ödülünün bir kısmı ile ödüllendirilir.

Zilliqa (ZIL) Coin Yorum ve Geleceği 2023

Zilliqa’nın kripto para birimi ZIL, ağının korunmasında ve işletilmesinde önemli bir rol oynar ve tutma, gönderme ve stake için kullanılabilir.

Kullanıcılar, ZIL’e sahip olarak ve stake ederek, her bir oylama, bahis yaptıkları ZIL token miktarıyla orantılı olacak şekilde, ağ yükseltmelerinde oy kullanma olanağı kazanır.

Diğer birçok kripto para birimine benzer şekilde, ZIL arzı sınırlıdır, yani yazılımın kurallarına göre yalnızca 21 milyar ZIL olacaktır.

Kullanıcılar, merkezsiz uygulamalar için ölçeklenebilir ve güvenli bir platform oluşturma girişimine dayanarak Zilliqa’yı çekici bulabilir. 

Ayrıca geliştiriciler, platformu yüksek hacimde etkinlik kazanabilecek ürünler ve hizmetler için çekici bulabilir.

Yatırımcılar, piyasanın bir gün daha ölçeklenebilir blockchain’leri tercih edeceğine inanırlarsa, ZIL’i satın alıp portföylerine eklemeye çalışabilirler.

ZIL Coin Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ZIL Coin 0.849971 TL TL’den işlem görüyor. ZIL Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 4.42% değişim gösterdi. ZIL Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise 20,779,248 $ dolar, toplam piyasa değeri ise 479,356,714 $ dolar seviyesinde.

ZIL Coin Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ZIL Coin 0.026172 $ dolardan işlem görüyor. Kripto para arzı, bir kripto para biriminin değerini etkileyebilir. Kripto para arzının artması, talep sabit kalırsa, fiyatların düşmesine neden olabilir. Benzer şekilde, arzın azalması, talep sabit kalırsa, fiyatların yükselmesine neden olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner