Yükleniyor...
Sponsored

Zipmex, 3 Ay Alacaklı Koruması Aldı

Kripto para borsası Zipmex'e, Şehir Mahkemesinin verdiği kararla, finansman planı yapması için 3 ay süre tanındı.

zipmex 3 ay alacakli korumasi aldi 2

Kripto para borsası Zipmex‘e, Şehir Mahkemesinin verdiği kararla, finansman planı yapması için 3 ay süre tanındı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para borsası Zipmex, geçtiğimiz Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmuştu. Bloomberg News’ün Pazartesi günü bildirdiğine göre, Singapur Yüksek Mahkemesi kripto para borsasına üç aydan fazla alacaklı koruması verdi, böylece şirket bir finansman planı tasarlayabilecek.

Zipmex Durumu Tersine Çevirmek İstiyor

İflas için başvuruda bulunan ve para çekme işlemlerini askıya alan Zipmex, 2 Aralık’a kadar olası alacaklı davalarına karşı korunacak. Bunun üzerine, şirketin avukatı Morgan Lewis Stamford, borsanın Singapur, Tayland, Endonezya ve Avustralya’yı kapsayan beş kuruluşu için altı aylık koruma başvurusunda bulundu.

İflas başvurusunda bulunan kripto para borsası Zipmex, 2 Ağustos’ta yaptığı açıklamada finansmanı güvence altına almak için birden fazla yol araştırdıklarını söyledi. İki yatırımcı ile bir mutabakat zaptı imzaladıktan sonra durum tespitinin hızlandırıldığını da ekledi.

Zipmex, Singapur merkezli hedge fonu Three Arrows Capital çökerken, Celsius Network ve Voyager Digital gibi iflas başvurusuyla son iki ay içinde piyasa baskılarına yenik düşen birkaç kripto şirketinden biri. Zipmex, Babel Finance‘e 48 milyon dolar ve Celsius‘a 5 milyon dolar borç verdi, ancak ikisi de kredilerini geri ödeyemeyince şirekt sıkıntılı bir duruma girmiş oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x