2021 Yılında Bitcoin ATM'lerinin Sayısı İki Katına Çıktı • Coinkolik
Yükleniyor...

2021 Yılında Bitcoin ATM’lerinin Sayısı İki Katına Çıktı

Dünyadaki Bitcoin ATM'lerinin sayısı, yılın başından bu yana iki katından fazla arttı.

bitcoin atm

Dünyadaki Bitcoin ATM’lerinin sayısı, yılın başından bu yana iki katından fazla arttı. Bu ATM’lerin çoğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunmaktadır ve dünya çapında toplamda 34.000 adet Bitcoin ATM’si var.

2021’de dünya çapında kurulan Bitcoin ATM’lerinin sayısı %100’ün üzerinde arttı. Bu, ATM’lerin 2013’te ortaya çıkmasından bu yana şimdiye kadarki en büyük artış bu yıl yaşandı. Ocak 2021’de 14.000’den fazla Bitcoin ATM’si vardı ve bu sayı şu anda 34.000 civarında.

bitcoin atm veri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin ATM’lerinin küresel olarak büyümesi, varlığın ekonomide daha geniş yer almaya başladığının bir işaretidir. 2021, Bitcoin için mükemmel bir yıl oldu. Bitcoin ATM’lerin büyümesi, iyi bir geleceğin göstergesi.

Bitcoin ATM’lerinin sayısı 2020’de ikiye katlandı ve yılda yaklaşık 6.400’den 12.800’e yükseldi.

Bitcoin ATM’lerinin işlemlerin çok daha pahalı olması gibi dezavantajları var. Sonuç olarak, çoğu kullanıcı kripto para borsalarını Bitcoin ATM’lerine tercih ettiklerini söylüyor.

Bitcoin ATM’leri Birçok Ülkede Popüler

biycoin atm

Bitcoin ATM’lerinde küresel bir artış olsa da, bunların büyük çoğunluğu Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyor. ABD’de bulunan Bitcoin ATM sayısı 29.000’dir.

Avrupa’da Honduras’ta kripto paralara ilgi arttıkça ilk kripto ATM’sini açtı. Bitcoin’i yasal olarak tanıyan El Salvador’da 200’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor. Kolombiya da El Salvador’dan sonra kendi kripto ATM’lerini başlattı.

Bu arada Çin, kripto paraları yasaklamasına rağmen Pekin’de dijital bir renminbi ve nakit değişim hizmeti ATM’si bulunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x