2021'de Bitcoin'den (BTC) Bahseden 100 Milyondan Fazla Tweet Atıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

2021’de Bitcoin’den (BTC) Bahseden 100 Milyondan Fazla Tweet Atıldı

2021 yılında Bitcoin'den (BTC) bahseden 100 milyondan fazla tweet atıldı.

btc twitter

2021 yılında Bitcoin’den (BTC) bahseden 100 milyondan fazla tweet atıldı. Bu, Bitcoin’in tarihinde Twitter’da gördüğü en büyük ilgi. Bitcoin’in bu yıl yaşadığı yoğun boğa koşusu sadece fiyatını artırmadı. Dünyanın en büyük kripto para birimi tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşırken, tüm dünyanın gözü de Bitcoin’e çevrildi.

Analitik şirketi Visibrain’in verilerine göre 2021’de “Bitcoin” kelimesini içeren 101 milyon tweet atıldı. Bu, 2020’de kaydedilen hacme göre %350’lik bir artışı temsil ediyor.

FHiaCqoXsAIWkri
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in geçtiğimiz yıl sosyal medyada gördüğü ilgideki keskin artış, genel olarak kriptodan haberdar olan insan sayısındaki artışla açıklanabilir. Ancak piyasadaki devasa hareketler de buna katkıda bulunan önemli bir faktör olabilir. Bu yıl neredeyse her ay kripto para endüstrisi, Bitcoin’in fiyatını önemli ölçüde etkileyen büyük haberlerle sarsıldı. Bunlar da ilginin artmasını sağladı.

Tesla’nın Bitcoin açıklamaları, Çin’in yasakları, El Salvador’un Bitcoin hamlesi derken dünyadaki birçok insan Bitcoin’i duymaya ve kripto paralarla ilgilenmeye başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x