Yükleniyor...

ABD, Kripto Vergi Kaçakçılarını Radarına Aldı

ABD İç Gelir Servisi'ne (IRS), kripto işlemlerini bildirmemiş olabilecek müşterilere celp gönderme yetkisi verildi.

ABD Kripto Vergi Kacakcilarini Radarina Aldi

ABD İç Gelir Servisi‘ne (IRS), kripto işlemlerini bildirmemiş olabilecek müşterilere celp gönderme yetkisi verildi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital varlıkların kullanım alanı genişledikçe, kripto düzenlemeleri kötü niyetli kişiler tarafından aşılmaya çalışılıyor. Kriptoyla daha içli dışlı olan ülkeler, kripto vergisi kaçıran kişiler için hareket etmeye başladı. Dün, Güney Kore‘nin vergi borcu olduğu iddia edilen kişilerin yaklaşık 184 milyon dolar değerindeki kripto varlığına el koyduğunu bildirmiştik. Yeni bir adım da bir banka özelinde olarak ABD tarafından geldi.

ABD İç Gelir Servisi, My Safra Bank’tan İşlem Bilgisi Talep Ediyor

ABD İç Gelir Servisi’ne (IRS), MY Safra Bank‘a kripto işlemlerinin bildirilmesi için celp gönderme yetkisi verildi. Böylelikle, bankanın bir kripto para komisyoncusu olan ortağı SFOX’un müşterileri hakkında veri isteme hakkını elde etmiş oldu.

ABD Bölge Yargıcı Paul G. Gardephe‘nin onayladığı mahkeme sonucu olarak IRS, kripto para komisyoncusu SFOX’a hizmet veren MY Safra Bank’a çağrı yapacak. Celp ile kripto işlemlerini vergi beyannamelerinde bildirmemiş olabilecek SFOX müşterileri hakkında bilgi talep edecek.

Kripto Para Vergi

MY Safra Bank ve SFOX’un kendileri herhangi bir yasayı ihlal etmekle suçlanmıyor. John Doe çağrısı, John Doe olarak anılan kimliği belirsiz bir davalıya yapılan çağrıdır. IRS daha önce Kraken, Circle ve Coinbase gibi kripto şirketlerine de bu tür çağrılar yapmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x