Yükleniyor...

ABD Senatörü’nden Bitcoin (BTC) Değerlendirmesi

Bitcoin (BTC) savunucusu ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin'i ana akım yatırımcıların dikkatini çeken sağlam bir değer deposu olarak tanımlıyor.

lummis22

Bitcoin (BTC) savunucusu ABD Senatörü Cynthia Lummis, Bitcoin’i ana akım yatırımcıların dikkatini çeken sağlam bir değer deposu olarak tanımlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Lummis, yapmış olduğu açıklamada, Coinbase’in ilk halka arzını ve Tesla’nın 1.5 milyar dolarlık Bitcoin yatırımını, lider kripto paranın kitlesel olarak benimsenmeye ulaştığının kanıtı olarak gösteriyor.

“Bitcoin’in ana akıma geldiğini görüyoruz. Elon Musk gibi insanların Bitcoin’e yatırım yaptığını görüyorsunuz. Coinbase’in bugün halka açıldığını gördünüz ve şaşırtıcı olan bir değerleme söz konusu. Ve bu da ana akım haline geliyor. Eskiden Bitcoin’i eleştiren Jamie Dimon (Goldman Sachs CEO’su) gibi birçok kişi şimdi varlığa yatırım yapıyorlar. Çünkü sonunda Bitcoin’in neden sağlam bir değer deposu olduğunu anladıklarını düşünüyorum.”

Senatör, lider kripto para biriminin sabit arzının ve temel ilkelerinin, onu değer depolamak için çekici bir hale getirdiğini düşünüyor.

“Yaratılmış yalnızca 21 milyon Bitcoin olacak. Böylece otomatik olarak sonu gelecek bir kaynağa sahip oluyorsunuz.”

Lummis bireysel yatırımcı ve kurumsal yatırımcı ayrımı gözetmeksizin herkesin Bitcoin’i sahiplenmesinden ötürü, Bitcoin’i “büyük bir eşitleyici” olarak nitelendiriyor. Senatör ayrıca, gevşeme ve bu sebeple varlığın değer kaybetmesi ihtimaline karşın, satın ve tut politikasında ısrar ediyor.

“Bu binanın dışarında pencereleri silen bir adama Bitcoin satın al ve tut derdim. Çünkü onu elinizde tuttuğunuzda emekli olduğunuzda da orada olacak. Bu kişi emekli olduğunda ne kadar ABD doları basılmış olabileceğini kim bilebilir?”


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Semih
Semih
1 yıl önce

“Benim bir kuralım var devlet ne derse tam tersini yaparım ” george carlin. Kripto paralarımı satma zamanı geldi .

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x