Yükleniyor...

AK Partili İleri: Türkiye Metaverse Alanına Liderlik Yapabilir

Son zamanların en çok konuşulan konuları arasında yer alan metaverse’e ilgi her geçen gün artıyor.

ak parti metaverse

Son zamanların en çok konuşulan konuları arasında yer alan metaverse’e ilgi her geçen gün artıyor. Bu alanda yenilikler yapmak isteyenlerin, bu alana yönelenlerin sayısı giderek çoğalıyor. Türkiye’deki siyasiler de metaverse alanında yenilikler yapmaya başladı.

AK Parti Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, geçtiğimiz günlerde TBMM Anayasa ve Adalet Komisyonu üyeleriyle bir araya geldiği toplantıda, milletvekillerinin ‘metaverse’ ile ilgili sorularını cevapladı.

Ömer İleri metaverse ile ilgili şu ifadeleri kullandı;

“Bu yeni başlayan, hızla gelişecek ve birçok sektörü de etkileyecek bir alan. Türkiye, bu alanda liderlik yapabilecek ve mevcudiyet gösterebilecek pozisyondadır. Sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve blokzincir teknolojileri bu ortamın yapı taşları.”

Metaverse Çalıştayına Erdoğan’ın da Katılacağı Aktarıldı

metaverse 1 1

Toplantıda, sanal evrenlerde alım ve satımlarda ciddi paraların olduğunu belirten İleri, şöyle konuştu;

“Millî ve yerli birçok ürün hayata geçecek. Her yeni platform fırsatların yanında riskler de barındırıyor. Kripto varlıklar kanun tasarısı hazırlıkları sürüyor.”

Ömer İleri, metaverse kavramının değerlendirileceği çalıştayla ilgili de milletvekillerine bilgi verdi. Edinilen bilgilere göre, AK Parti’de hazırlıkları bir süredir süren metaverse çalıştayının bu ay içerisinde gerçekleştirileceği ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılacağı aktarıldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x