Yükleniyor...

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Metaverse ve Kripto Paralar Hakkında Konuştu

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir Güzelbahçe balıkçı barınağı ziyaretinin ardından bir otelin toplantı salonunda gençlerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı.

binali yildirim izmir metaverse

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, İzmir Güzelbahçe balıkçı barınağı ziyaretinin ardından bir otelin toplantı salonunda gençlerle bir araya gelerek sorularını yanıtladı. Yıldırım’a metaverse evreni hakkında soru soruldu.

“Benim İçin Metaverse İkinci Bir Kainat Demek”

metaverse evreni

Metaverse ile ilgili de soruları yanıtlayan Binali Yıldırım, bu teknolojinin herkes için yeni olduğunun altını çizerek, konuyla ilgili araştırmalar yaptığını aktardı. Yıldırım metaverse hakkında şunları söyledi;

“Uzmanların tanımlarını okudum. Hepsinden bir şeyler aldım kendime göre bir tanım geliştirdim. Benim için metaverse ikinci bir kainat demek. Evrende ne varsa aynılarını geliştirebileceğimiz bir ortamdan bahsediyoruz.”

Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

“Anlık karşılıklı iletişim var. Bu kripto varlıklar konusunu da finans sektörüyle sınırlı düşünmemek lazım. İnsanların ihtiyacı olan her alanda kullanabileceğimiz bir şey. Bankaların tamamının yaptığı işi yüz kişiyle yapabilecek bir sistem. Bu bir açık kodlu yazılım. Bu teknolojiyi reddetmek yerine bunu zararlı amaçlara kullanılmasını önleyici mevzuat oluşturma ihtiyacı var. Kayıt dışı paralar uyuşturucu ya da sanal kumardan kazanılan paralar sisteme sokulmaya çalışılıyor. Rezerv paralar var. Bunlar Ukrayna Rusya krizinde görüldü silah olarak kullanmaya başladılar.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
1
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x