Yükleniyor...

Akbank Mobil’den Kullanıcılara Kripto Para Müjdesi

Son zamanlarda birçok banka ve borsa işbirliği yaparak, kripto paraların benimsenme olasılığı için olumlu adımlar atıyor.

akbank mobil kripto para

Son zamanlarda birçok banka ve borsa işbirliği yaparak, kripto paraların benimsenme olasılığı için olumlu adımlar atıyor. Bugün böyle bir duyuru da Akbank’tan geldi. Akbank Mobil’e gelen güncelleme ile beraber artık kullanıcılar direkt olarak uygulama üzerinden kripto para platformlarına para yatırıp, para çekimi yapabilecekler. Banka bu özelliği ilk olarak BtcTurk ile başlattı.

Artık Akbank Mobil uygulaması üzerinden kripto para platformlarına para aktarılabilecek. Uygulama 22 Eylül’de güncellenen sürümü ile kullanıcılara bu özelliği sundu. Akbank müşterileri bu özellik aracılığıyla istedikleri borsayı seçerek, hesaplarından bu borsalara aktarım yapabilecekler.

İlk Etapta BtcTurk Var

Şimdilik bu özellik sadece BtcTurk ile kullanılabiliyor. Akbank, BtcTurk’ün dışında başka kripto para platformlarıyla da çalışıyor. İlerleyen dönemlerde mobil uygulamaya bu borsaların da gelebilme ihtimali bulunuyor.

Nasıl Ödeme Yapabiliriz?

Bunun için öncelikle uygulamaya giriş yaparak “Ödeme yap” butonuna tıklıyoruz. Daha sonra karşımıza çıkan ekranda “Kripto platform işlemleri” sekmesine giriyoruz.

Bunun ardından karşımıza sözleşme kabulü çıkıyor. Sözleşmeyi okuyup onayladıktan sonra borsa seçim alanına geliyoruz. Şimdilik bu alanda sadece BtcTurk yer alıyor.

akbank kripto para Seçimimizi yaptıktan sonra para gönderme ve çekme taleplerini görüyoruz. Hangi işlemi istiyorsak seçerek, işlemimizi tamamlıyoruz. Bitcoin, Ethereum ve XRP seçenekleriyle anlık fiyatları da uygulamada görüntülenebiliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner