Yükleniyor...

Alman hükümeti durmak bilmiyor: Yeni BTC transferi

Alman hükümeti son saatlerde 1533 BTC (87,6 milyon dolar) transferi yaparak piyasayı hareketlendirdi.

almanya bitcoin btc

Alman hükümeti son saatlerde 1533 BTC (87,6 milyon dolar) transferi yaparak piyasayı hareketlendirdi.

Alman hükümeti ilk işlemden birkaç saat sonra 463,2 milyon dolar değerinde 8.100 BTC taşıdı. Daha sonrasında ise Kraken, Bitstamp, Coinbase ve 139Po’ya 5.200 BTC 297,3 milyon dolar daha gönderildi. Toplamda yaklaşık 16.000 BTC’nin transfer edildiği en büyük tek günlük satışla sonuçlandı. Movie2k’den ilk ele geçirilenin yarısından azı olan hükümetin mevcut Bitcoin varlıkları 23.787,7 BTC’de duruyor ve değeri 1,35 milyar dolar.

bitcoin btc kripto almanya

Kripto veri platformu Arkham’ın verileri Alman yetkililerin günün ilerleyen saatlerinde esas olarak Coinbase, Kraken ve Bitstamp’tan yaklaşık 3.000 BTC aldığını gösteriyor. Alman hükümetinin son BTC satışları, sektör uzmanları arasında tartışmalara yol açtı.

CryptoQuant’ın kurucusu ve CEO’su Ki Young Ju, durum hakkındaki düşüncelerini paylaştı. Bitcoin piyasasının “psikolojik operasyonlardan” etkilenmeye devam ettiğini belirtti.

Ünlü kripto analisti Alex Krüger, satışların detaylı bir analizini sundu. Bunun Alman satışının son aşaması olduğunu ve sonunda elindeki varlıkların tükeneceğini belirtti. Dahası, piyasanın geri kalanını tıpkı Mt. Gox akışlarında olduğu gibi tek seferde emebileceğini öne sürdü. Bir diğer kripto analisti Daan Crypto, Alman hükümetinin piyasadaki yarattığı ağırlığının yavaş yavaş azalacağına inanıyor.

Alman hükümetinin sürekli satışları, satış çılgınlığı başladığından beri Bitcoin’in fiyat performansına yansıyan piyasayı şüphesiz hareketlendirdi. Transferler 19 Haziran’da başladığında, BTC 65.000 dolar seviyesinde işlem görüyordu. Şu anda 56.586 dolardan işlem görüyor ve bu da yaklaşık yüzde 13’lük bir düşüşe işaret ediyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner