Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) son günler: Altcoin rallisi başlıyor mu?

Kripto para piyasası, spot ETH ETF'leri için düzenleyicilerden yeşil ışık beklerken, çeşitli varlık yöneticileri dosyalarını revize etti.

ethereum eth spot etf

Kripto para piyasası, spot ETH ETF’leri için düzenleyicilerden yeşil ışık beklerken, çeşitli varlık yöneticileri dosyalarını revize etti.

VanEck, Pazartesi günü spot Ethereum ETF’si için düzenlenmiş bir kayıt beyanı sunan ilk şirket oldu ve ürünün yeni isim VanEck Ethereum Trust’ı duyurdu. Söz konusu gelişmeyi spot Ethereum ETF’leri için de yeni bir kayıt sunan 21Shares izledi. Grayscale ise iki tane düzenlenmiş dosya ile dahil oldu. Franklin Templeton daha sonra spot Ethereum (ETH) ETF’i için güncellenmiş bir başvuru yaptı, onu Fidelity ve BlackRock takip etti.

ethereum eth analist

Spot Ethereum (ETH) ETF’lerinde son durum ne?

Pazartesi günkü dosyaların hiçbiri, SEC’nin henüz talep etmediğini söylediği planlanan ücretlerle ilgili ayrıntıları içermiyordu. SEC, Ücretlerin dahil olduğu bir güncelleme turu daha olacağını olacağını öne sürdü. Ayrıca Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Ethereum spot ETF’ine yönelik tahminde bulunarak şunları söyledi:

“Ethereum spot ETF onayı tarihi konusunda tahminimi söylemeye zorlasaydınız, 18 Temmuz derdim.”

Değişiklikler açısından, VanEck’in kayıt beyanından saklama ile ilgili bazı düzenleyici diller kesildi. İptal edilen bir bölüm, Ethereum çekimlerinin, VanEck’in fonu için varlıkları korumak üzere seçtiği kuruluş aracılığıyla nasıl işleneceğini özetledi.

Diğer küçük değişiklikler, Bitwise’ın geçen hafta yaptığı değişiklikleri yansıtıyordu ve bu değişiklikler, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto piyasasındaki uyumluluk konusundaki duruşunu ayrıntılı olarak açıklıyordu. Bölüm, SEC Başkanı Gary Gensler’in kripto borsalarını kullanan yatırımcıların “yeterince korunmadığına” inandığını ve belirli faaliyetlerin menkul kıymetler yasalarını etkileyebileceğini açıkça belirtiyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner