Yükleniyor...

AltLayer’ın (ALT) yaptığı airdrop olay oldu: İçerden bilgi mi?

AltLayer'ın airdrop'u kafaları karıştırdı; Yüklü miktarda airdrop alan cüzdanların ekip üyesi veya inside trader olduğu iddia edildi.

Airdrop kripto altlayer alt

AltLayer’ın airdrop’u kafaları karıştırdı; Yüklü miktarda airdrop alan cüzdanların ekip üyesi veya inside trader olduğu iddia edildi.

Kripto para piyasasında AltLayer (ALT) gündemi sıcaklığını koruyor. AltLayer, airdrop hakkı kazanan Türkleri kara listeye almış ve bu haktan mahrum etmişti. Türklerin tepkisi sonucu geri adım atan AltLayer ekibi, Türkiye’yi yasaklı bölgeler listesinden çıkardı ve airdrop gerçekleştirdi.

AltLayer, piyasaya çıktıktan sonra X platformunda yaşanan bir aksaklık ile tekrar gündem oldu. AltLayer’ın X hesabının attığı tweet’ler silinmiş gibi göründü. Ekip, yaptığı açıklamada sorun olmadığını dile getirdi.

Kısa sürede yoğun ilgiyi arkasına alan AltLayer, yeni bir konuyla gündeme geldi. Arkham’ın ortaya çıkardığı airdrop verileri, çeşitli iddiaları beraberinde getirdi.

AltLayer’dan (ALT) airdrop alan büyük cüzdanlar dikkat çekti!

AltLayer’dan (ALT) airdrop hakkı kazanan büyük cüzdanların yaptığı işlemler, inside (içerden bilgi) trade yapıldığını düşündürttü.

Zincir üstü veri inceleme platformu Arkham, AltLayer’ın airdrop dağıtımını inceledi. Arkham’a göre 28 binden fazla cüzdan AltLayer’dan airdrop talep etti. Airdrop’lara neredeyse 100 milyon dolar değerindeki 300 milyon ALT aktarıldı. Airdrop dağıtımında en fazla pay alan cüzdanlar ise dikkat çekti.

0xf39 ile başlayan bir cüzdan, şimdiye kadarki en büyük ALT airdrop’unu aldı. Bu cüzdana 408 bin dolar değerinde 1,29 milyon ALT airdrop yapıldı. 0xf39, gelen airdrop’u oluşturduğu üç yeni cüzdana transfer etti.

İkinci en büyük airdrop’u alan cüzdan ise 367 bin dolar değerindeki 1,19 milyon ALT’a sahip oldu. Bu cüzdan da 0xf39 ile benzer işlemi yaptı ve oluşturduğu birden fazla yeni cüzdana ALT’ları bölüştürdü.

Arkham, bu iki cüzdanın da airdrop almadan önce benzer ağ etkinlikleri gerçekleştirdiğine dikkat çekti. Arkham’a göre, iki cüzdan da Ağustos 2022 tarihinde OG rozetleri satın aldı ve airdrop gerçekleştirilene kadar başka bir işlem gerçekleştirmedi.

AltLayer’daki üçüncü en büyük airdrop’u alan cüzdan ise 262,9 bin dolar değerindeki 898,8 bin ALT’a sahip oldu. Bu cüzdan da aynı şeyi yaptı ve oluşturduğu yeni cüzdanlara ALT’ları bölüştürdü.

AltLayer’ın airdrop dağıtımından en fazla payı alan üç cüzdanın da benzer ağ işlemlerine ev sahipliği yapması dikkat çekti. Arkham, bu üç cüzdanın da birebir aynı işlemleri yapmasını “Garip bir tesadüf” şeklinde yorumladı.

Kripto yatırımcıları ise bu işlemlerin ekip üyelerine ait olduğunu iddia etti. İddiaya göre, ekip üyeleri ağ işlemlerini gizlemek amacıyla yeni cüzdanlar oluşturarak gelen ALT’ları dağıttı. Bir başka iddia ise birilerinin OG rozetlerinden haberdar olduğu yönünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner