Yükleniyor...

Cardano (ADA) toparlanma eğiliminde: İşte kritik seviyeler!

Kripto para piyasasında bugün yaşanan iyileşme belirtisi, ADA'yı da olumlu etkiledi.

ADA toparlanma eğiliminde İşte kritik seviyeler

Kripto para piyasasında bugün yaşanan iyileşme belirtisi, ADA’yı da olumlu etkiledi.

Cardano ekosisteminin yerel token’ı ADA, son 24 saatte yaklaşık yüzde 2 oranında artış göstererek 0,48 dolar seviyene yükseldi. Ancak bu, 2023 yılının en yüksek seviyesi olan 0,66 dolar ile kıyaslandığında son derece düşük.

altFINS tarafından yapılan analize göre ADA, şu anda Kanal Aşağı formasyonu içinde konsolidasyona girmiş durumda. Kanal formasyonlarında yaşanacak bir kırılma, aşağı veya yukarı yönde (kanalın gidişatına göre) hızlı bir hareket yaşanabileceğine işaret etmektedir.

ada

Analize göre, ADA için en yakındaki destek seviyesi 0,46 dolar seviyesinde yer alıyor. Ayrıca 0,40-0,42 dolar bölgesinin de psikolojik olarak önemli olduğuna dikkat çekiyor. Artış yönünde ise ilk direnç 2022 yılındaki en yüksek seviye olan 0,65 dolar yer alırken ardından da 0,75 dolar seviyesi geliyor.

Momentuma göz atıldığında, teknik indikatörler kısa vadede ADA’nın düşüş eğiliminde yer aldığını gösteriyor. Daha geniş açıdan bakıldığında ise orta vadede nötr, uzun vadede ise devam eden bir yükseliş eğilimi görülüyor.

Mevcut konsolidasyon ve düşüş eğilimi göz önüne alındığında, ADA’nın kısa vadede destek seviyelerine doğru aşağı yönlü hareketleriyle karşı karşıya kalabileceğimiz anlamını taşıyor. Bununla birlikte bugün yaşanan toparlanma, 0,65 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde bir kırılmanın da gerçekleşebileceğini gösteriyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner