Yükleniyor...

Analist: Bitcoin’in Yükselme İhtimali Düşme İhtimalinden Daha Yüksek

12 Mart'taki acımasız çöküşün ardından kaydedilen fiyat hareketler sebebiyle Bitcoin'deki yatırımcı hissiyatı adeta yerle bir oldu.

Bitcoin BTC 4

12 Mart’taki acımasız çöküşün ardından kaydedilen fiyat hareketler sebebiyle Bitcoin’deki yatırımcı hissiyatı adeta yerle bir oldu. Buna karşın bir kripto para analisti cesur bir tahminde bulunarak, en büyük kripto paranın kısa ve uzun vadede yükselmesi ihtimalinin düşme ihtimalinden daha yüksek olduğunu öne sürdü.

Bitcoin Teknik Olarak Boğada

Twitter’daki kripto para analisti CJ, Bitcoin’in yükselme ihtimalinin düşme ihtimalinden daha yüksek olduğunu nedeniyle birlikte paylaştı. Analist, kripto para biriminin düşük pivot noktaları çizgisinin ve yükselen destek çizgisinin üstünde işlem görmeye başladığını ve fiyatın 5.800 dolar seviyelerindeki kritik direncin altında toparlanmaya başladığını belirtti.

Bir başka analist de Bitcoin’de boğa. Oldukça popüler olan kripto para analisti FilbFilb, Bitcoin’in neden daha yüksek seviyelere sıçrayabileceğini açıklamak için üç şeye dikkat çekti; kısa vadeli grafikte Adem ve Havva formasyonunun oluşmaya başladığına, BitMEX’teki fonlama oranının yükseliş trendini desteklediğine ve sipariş defterinin teklif tarafında alım emri duvarının yeniden yükselmeye başladığına.

Bitcoin’de Siyah Kuğu Teorisi

Her iki analist de Bitcoin’in yükseleceğini düşünerek değerlendirmede bulunsa da turuncu paranın yükselişini baltalayabilecek bazı riskler söz konusu.

Kripto para borsası DeversiFi’nin mali işlerinin başındaki isim olan Ross Middleton, Bitcoin’de pozisyon alan kurumsal yatırımcıların geleneksel piyasalardaki zayıflıktan dolayı ellerinde BTC’leri satarak pozisyonlarından çıktıklarını şu sözlerle ifade etti:

Yatırımcılar diğer varlık sınıflarındaki marj çağrılarını finanse etmek için Bitcoin’den para çekiyorlar. Belki de yakın gelecekte long varlık sınıflarına yeniden giriş yapmak için daha iyi kısa vadeli fırsatlar olacağını düşünüyorlar.

Goldman Sachs’ın eski yöneticisi ve Real Vision CEO’su Raoul Pal, düşüşün ana sebebinin yöneticilerin portföylerini belirli bir risk seviyesi içinde tutmaları gerektiğinden dolayı, Bitcoin’de long pozisyonda olan hedge fonlarının pozisyonlarını tasfiye etmek zorunda kalmalarıyla ilgili olabileceğini söyledi.

Özetle, her iki isim de geleneksel piyasalardaki oynaklığın devam etmesi durumunda yatırımcıların portföy risklerini minimize etmek için her ne olursa olsun ellerindeki BTC’leri satacakları ve daha fazla kayıp yaşanabileceği görüşünde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner