Yükleniyor...

Analist: Kripto Paralarda En Kötü Senaryo Henüz Gerçekleşmedi!

12 Mart günü Bitcoin'de (BTC) başlayan sert düşüş, Ethereum, XRP ve Litecoin de dahil olmak üzere diğer tüm dijital para birimlerini de büyük oranda etkiledi.

Kripto Para Piyasası Temel Dayanağını Kaybetti Bitcoin BTC Düşmeye Devam Edebilir”

12 Mart günü Bitcoin’de (BTC) başlayan sert düşüş, Ethereum, XRP ve Litecoin de dahil olmak üzere diğer tüm dijital para birimlerini de büyük oranda etkiledi. Bu düşüşün etkisiyle en büyük kripto para 3.600 dolara kadar geriledi ve aradan geçen süre zarfında Bitcoin bir miktar toparlanmayı başardı.

Texas West Capital trader’ı ve kripto analisti Scott Melker, yeni koronavirüsün sebep olduğu korkudan dolayı en kötü senaryonun henüz gerçekleşmediği konusunda uyardı. Analist, 12 Mart’taki çöküşün genç kripto para piyasasındaki önemli sorunları ortaya çıkardığını, yakın gelecekte birçok borsanın ve projenin tarihin tozlu sayfalarındaki yerini alacağını öne sürdü.

Küresel borsalardaki duyguyu yansıtan kripto para piyasasındaki son çöküş, kripto paraların küresel finansal sistemdeki başarısızlıklardan güç alarak büyüyüp parlayacağı ve bir sonraki büyük finansal krizden çıkışın kapısı olacakları hipotezini de büyük oranda yıktı, parçaladı. Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, insanları güvenli limanlardan ziyade temel ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için nakite yönetti.

“Bitcoin (BTC) Hayatta Kalacak”

Melker, küresel ekonomik çalkantıların genç kripto para endüstrisini yıkmasını beklerken, piyasanın ilk ve en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in hayatta kalacağını tahmin ediyor. Analist bu görüşünü şu şekilde ifade etti:

Bitcoin iyi olacak. aklımdaki öngörülebilir gelecekte Kripto endüstrisi biraz zarar gördü. Kripto paraların fiyatından bahsetmiyorum. İnsanlar almaya ve satmaya devam edeceklerdir. Ticaret iyidir Ancak, kriptonun temel dayanağı hasar gördü.

Melker, ayrıca Bitcoin’in temel teknolojisi olan Blockchain konusunda iyimser kalmaya devam ediyor. Dağıtık defter teknolojisine dayanan çeşitli çözümler, şirketlerin akıllı sözleşmeler oluşturmalarına, tedarik zincirlerini dönüştürmelerine, bürokratik süreçleri elden geçirmelerine, belgeleri doğrulamasına ve hassas verileri yönetmelerine olanak tanır. Melker, gelecekte bu teknolojinin birkaç büyük şirket ve projeye ev sahipliği yapmasını bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner