Yükleniyor...

Analist Lark Davis Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Cardano (ADA) ve Polkadot (DOT) İçin 4 Büyük Fiyat Katalizörü Sıraladı

Popüler kripto para analisti ve fenomen Lark Davis, 2021 boğa koşusunun daha çok yakıta sahip olduğunu söylüyor ve kripto para fiyatlarının yükselmesine neden olabilecek 4 önemli olaya değiniyor.

analist lark davis bitcoin btc ethereum eth cardano ada ve polkadot dot icin 4 buyuk fiyat katalizoru siraladi

Popüler kripto para analisti ve fenomen Lark Davis, 2021 boğa koşusunun daha çok yakıta sahip olduğunu söylüyor ve kripto para fiyatlarının yükselmesine neden olabilecek 4 önemli olaya değiniyor.

Davis’e göre bunlardan ilki, Temmuz 2021’de başlaması planlanan Ethereum Optimism güncellemesidir. Davis konu hakkında şunları söylüyor:

“Optimism, Ethereum için önümüzdeki yıl büyük Ethereum 2.0 güncellemesinden önce en çok gerçekleşmesi beklenen ölçeklendirme çözümlerinden biri. Optimism, Ethereum 2.0’dan önce Ethereum’da 100x ölçeklenebilirliğe izin verecek. Ve en önemlisi, bu ölçeklenebilirliğin Ethereum akıllı sözleşmelerine uygulanmasına izin verecek, sadece token ve diğer transferler için değil. Şu anda Ethereum, zincir içi ücretleri karşılayabilen zengin yatırımcılar dışında pek kullanılamıyor.”

Analist, güncelleme işleminin Ethereum uygulamalarını kullanmak isteyen birçok yeni kullanıcı getireceğini ekliyor. 

Davis’in boğa koşusunun yaza uzanacağından emin olmasının ikinci nedeni, Polkadot (DOT) parachain’lerinin başlatılması. Davis parachain’leri ve önemini şöyle açıklıyor:

“Parachain’ler, Polkadot’un tamamen işlevsel bir ağ olacağı ve projelerin nihayet gelip parachain’lerini Polkadot’un üzerine yerleştirebileceği anlamına gelecek. Bu yakın zamanlı kripto para tarihinin en çok beklenen güncellemelerinden birinin sadece birkaç ay içinde gerçekleşeceği anlamına geliyor. Polkadot ağına dağıtılmaya hazır birkaç yüz kripto para birimi protokolü zaten var. Bu inanılmaz…

Bu “Polka-hype’ının” yılın geri kalanında devam edececeğini ve piyasayı hareket ettiren önemli bir olay olacağını düşünüyorum.”

Benzer şekilde Davis, devam eden boğa koşusu için başka bir potansiyel katalizör olarak Cardano blokzincirinde beklenen akıllı sözleşmelerin başlatılmasına işaret ediyor. Akıllı sözleşmelerin Cardano’da Ağustos ayında başlatılması planlanıyor ve ekip bu ayın başlarında işlevselliği test etmeye başlayacak.

Analiste göre 100 proje, ağda akıllı sözleşmelerin başlatılmasından sonra Cardano’ya yerleşme sinyali verdi. 

Dördüncü olay, Amerika Birleşik Devletleri’nde bir Bitcoin borsa yatırım fonunun (ETF) spekülatif olarak piyasaya sürülmesidir. Davis, ABD’de bir BTC ETF‘sinin başlayıp başlamayacağı konusundaki belirsizliğe dikkat çekiyor ancak Morgan Stanley ve Fidelity’nin her ikisinin de ETF onayını almak için çalıştıklarına dair haberleri aktarıyor. Davis konu hakkında şunları söylüyor:

“ETF ABD’de onaylandığında, Bitcoin’in fiyatının ve tabii ki bununla birlikte tüm kripto para piyasasının çılgına dönme ihtimali yüksek.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner