Yükleniyor...

Analiste Göre, Bilinmeyen Bu 2 Altcoin Cevheri Patlamaya Hazır

Kripto para analisti Tyler Swope, trader’ların, non-fungible token’lara (NFT'ler) olan ilginin artmasıyla birlikte az bilinen iki altcoin'e dikkat etmesi gerektiğini düşünüyor.

analiste gore bilinmeyen bu 2 altcoin cevheri patlamaya hazir

Kripto para analisti Tyler Swope, trader’ların, non-fungible token’lara (NFT’ler) olan ilginin artmasıyla birlikte az bilinen iki altcoin’e dikkat etmesi gerektiğini düşünüyor.

Swope, yeni bir YouTube videosunda 203.000 abonesine Alchemist Coin’i yakından izlemelerini söylüyor:

“Alchemist Coin, NFT’lerle yeni nesil stake sözleşmeleri yaratıyor. Akıllı sözleşmelerle stake etmek yerine, bir NFT ile stake edersiniz. Likidite havuzu token’ları, örneğin Uniswap’tan (UNI), yarı Alchemist token’ı ve yarı Ethereum ile birlikte, Universal Vault olarak da bilinen NFT Crucible’a dönüştürülebilir. Daha sonra bu NFT’yi alabilir ve potansiyel olarak diğer likidite ödül programlarında aynı anda kullanabilirsiniz.”

Swope, projenin CoinGecko gibi önde gelen kripto para platformlarında henüz listelenmediğini söylüyor. Ancak analist bunun yakında değişebileceğini düşünüyor.

Ayrıca deneyimli bir Ethereum araştırmacısı ve geliştiricisi olan Stephane Gosselin’in Alchemist Coin ile ilişkisi olduğuna dikkat çekiyor. Gosselin, Twitter’da projenin birçok farklı yönde ilerleyebileceğini belirtti.

Swope’un radarındaki ikinci altcoin cevheri, NFT’lerin ve merkeziyetsiz finansın (DeFi) ayırt edici özelliklerinden yararlanan yeni bir kripto varlığı türü olan Non-Fungible Yearn (NFY). Yeni proje, stake edilmiş bir fonun haklarını ve ürettiği getirileri temsil etmek için NFT’leri kullanıyor. Kripto para fenomeni, yeni kripto varlığını neden elinde tuttuğu şu şekilde açıkladı:

“NFT’leri, transfer edilebilir getiri getiren stake’ler için oldukça uzak. NFY ve LP (likidite havuzu) token’larının bir süredir stake edilmesi ve serbest bırakılmasıyla NFT’lere dönüştürülmesini sağladılar. Aynı süre boyunca, NFT’lerin ticareti için kurulmuş bir DEX (merkeziyetsiz borsa) yaptırdılar. Sadece ETH (Ethereum) ve NFY’nin yanı sıra daha fazla LP token’ına geçmeye hazırlar.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner