Yükleniyor...

Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’a 250 Milyon Dolarlık Yatırım Planlıyor

Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust'a 250 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

btc yatirim

Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’a 250 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para risk sermayesi devi Digital Currency Group (DCG), Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) 250 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Planlanan eylem, DCG’nin 250 milyon dolar değerinde Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapabileceği anlamına geliyor. DCG, açık pazarda GBTC hisseleri satın almayı planlıyor.

Ekran Resmi 2021 03 10 17.13.48
Kaynak: The Block

DCG, 35 milyar dolardan fazla varlığa sahip dünyanın en büyük Bitcoin yatırım ürünü GBTC’nin yöneticisi Grayscale’in sahibidir. DCG’nin yatırımı planlanlaması grubun GBTC hisseleri alacağı anlamına gelmiyor. DCG, GBTC’ye yatırım yapmadan mevcut nakit seviyeleri, fiyat ve geçerli piyasa koşulları dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin rol oynayacağını söyledi.

Ekran Resmi 2021 03 10 17.14.22

Haber, GBTC’nin indirimli işlem gördüğü sırada geldi, yani tezgah üstü ikincil piyasadaki hisselerinin piyasa fiyatı, hisselerinin net varlık değerinden (NAV) daha düşük. GBTC’nin mevcut primi %-5.43’te duruyor. Primlerdeki düşüş, bazı büyük yatırımcıların kazançlarını nakde çevirebileceğini veya sadece primlerini tahkim edebileceğini gösteriyor. Daha önce bildirdiği gibi, rekabet eden ürünler, Kanada’daki yeni Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) da buna katkıda bulunan bir faktör olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x