Yükleniyor...

Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’a 250 Milyon Dolarlık Yatırım Planlıyor

Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust'a 250 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

btc yatirim

Digital Currency Group, Grayscale Bitcoin Trust’a 250 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planlıyor.

Kripto para risk sermayesi devi Digital Currency Group (DCG), Grayscale Bitcoin Trust’a (GBTC) 250 milyon dolara kadar yatırım yapmayı planladığını açıkladı. Planlanan eylem, DCG’nin 250 milyon dolar değerinde Bitcoin’e dolaylı olarak yatırım yapabileceği anlamına geliyor. DCG, açık pazarda GBTC hisseleri satın almayı planlıyor.

Ekran Resmi 2021 03 10 17.13.48
Kaynak: The Block

DCG, 35 milyar dolardan fazla varlığa sahip dünyanın en büyük Bitcoin yatırım ürünü GBTC’nin yöneticisi Grayscale’in sahibidir. DCG’nin yatırımı planlanlaması grubun GBTC hisseleri alacağı anlamına gelmiyor. DCG, GBTC’ye yatırım yapmadan mevcut nakit seviyeleri, fiyat ve geçerli piyasa koşulları dahil olmak üzere çeşitli faktörlerin rol oynayacağını söyledi.

Ekran Resmi 2021 03 10 17.14.22

Haber, GBTC’nin indirimli işlem gördüğü sırada geldi, yani tezgah üstü ikincil piyasadaki hisselerinin piyasa fiyatı, hisselerinin net varlık değerinden (NAV) daha düşük. GBTC’nin mevcut primi %-5.43’te duruyor. Primlerdeki düşüş, bazı büyük yatırımcıların kazançlarını nakde çevirebileceğini veya sadece primlerini tahkim edebileceğini gösteriyor. Daha önce bildirdiği gibi, rekabet eden ürünler, Kanada’daki yeni Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF’ler) da buna katkıda bulunan bir faktör olabilir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner