Yükleniyor...

Analistler Açıkladı: XRP’nin Düşüş Trendi Ne Zaman Sona Erecek?

XRP, 2019 boyunca en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu, çünkü Bitcoin ve diğer tüm altcoin'lerin aksine yıl boyunca yukarı yönlü ivme kazanamadı.

xrp riplle analist

XRP, 2019 boyunca en kötü performans gösteren kripto para birimlerinden biri oldu, çünkü Bitcoin ve diğer tüm altcoin’lerin aksine yıl boyunca yukarı yönlü ivme kazanamadı.

Bu düşüş kısa sürede herhangi bir zamanda vazgeçme belirtisi göstermedi ve analistler şimdi fiyatın uzun vadeli bir direnç seviyesinin altında kalmaya devam ettiği için kripto para biriminin kısa vadede ciddi miktarda daha çok kayıplar göreceğine dikkat çekmeye başladılar.

XRP için Analistler Daha İleriye Bakıyor

Bu yazının kaleme alındığı sırada XRP, 0,22 dolar seviyesinin üstünde işlem görüyor ve bu, geçtiğimiz hafta başında belirlenen 0,21 dolarlık düşük seviyelerden önemli bir tırmanışa işaret ediyor. XRP, Kasım ayının sonunda Bitcoin’in 6.500 dolara düşmesiyle eşzamanlı olarak 0,20 dolara düştü ve o zaman bu yana kabaca 0,21 ile 0,23 dolar arasında değişen bir süre boyunca 0,20 doların üstünde tutundu.

Ripple (XRP) Yüzde 70 Düşebilir

Bitcoin gibi XRP de bu düşüşün ardından bu düşüşler arasında bir mesafe bırakmasına izin veren önemli miktarda alım baskısına maruz kaldı. Daha büyük bir zaman dilimi içinde XRP’nin şu anda aylık bazda en yüksek seviyelerden önemli ölçüde işlem gördüğü için satıcıların kontrolünde olduğu açıkça ortaya çıktı.

Twitter’daki popüler bir kripto para birimi analisti Jonny Moe’nun yakın zamanda XRP’nin anlamlı bir uzun vadeli destek bulmadan önce yüzde 70 oranında geri çekilebileceğini gösteren bir grafiğe işaret etmesi nedeniyle bu düşüşün devamı gelebilir. Diğer analistler de Moe gibi XRP’nin kısa vadede önemli ölçüde olumsuz yönde bir düşüş yaşayabileceğinin altını çizdiğine dikkat çekmek gerekiyor.

Ripple’da (XRP) Düşüş Devam Edebilir

Twitter’daki bir başka popüler kripto analisti olan Teddy, yakın zaman önce attığı bir tweet’te XRP’nin fiyatının hala inanılmaz derecede zayıf olduğunu ve 700 günden daha önce belirlenmiş bir direnç seviyesinin üzerine çıkmaya çalıştığını açıkladı:

Ripple (XRP) fiyatı, 8 hafta boyunca, 700 günden daha uzun bir süre önce uygulanan fiyat direncini test ediyor. Herhangi bir güncelleme var mı? Asla, hala cehennem kadar zayıf. İstatistiksel olarak konuşursak, bu durum 589 dolardan sıfıra giden bir düşüşe benziyor.

https://twitter.com/teddycleps/status/1203166253654794240?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1203166253654794240&ref_url=https%3A%2F%2Fen.ethereumworldnews.com%2Fthe-xrp-downtrend-may-continue-strong%2F

Bitcoin ve kripto para piyasası, yakın vadede büyük miktarda yukarı yönlü ivme kazanmadıkça XRP yatırımcılarının düşük fiyatları görmeye devam etmesi kuvvetle muhtemel duruyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner