Yükleniyor...

Analistler Bitcoin’in (BTC) Yükselmesi için Bu Kilit Fiyat Seviyesine Dikkat Çekiyor

Bitcoin (BTC) zorlu bir dönemden geçiyor.

Analistler Bitcoin BTC Yükselişi İçin Anahtar Seviyeyi Açıkladı

Bitcoin (BTC) zorlu bir dönemden geçiyor. Küresel hisse senedi piyasalarında ve kripto para piyasalarında düşüşe neden olan yoğun satış baskısı Bitcoin’i 9.000 dolar seviyesinin altına itti.

Güne 8.700 dolar seviyesinde başlayan Bitcoin, ardından 8.900 dolar seviyesini geçmek için deneme yaptı ancak başarılı olamadı. Bu durum en büyük kripto para biriminin daha çok kayıp vermesine zemin oluştururken, fiyatın kısa vadede daha yüksek seviyelerin görülmesine destek olacak olan önemli bir seviyenin üzerinde kaldı. Bu fiyat hareketinden yola çıkan bir kripto para analisti, söz konusu seviyenin savunulmasının yükselişin yakın olduğu anlamına geldiğini bildirdi.

Kripto para analisti Crypto Birb, 9.000 dolarlık bir hareket için potansiyel bir katalizör olacak olan kısa vadeli bir boğa ıraksaması gördüğünü açıkladı.

Analist, paylaştığı grafikte BTC için beklediği seviyeleri gösterirken, söz ettiği boğa ıraksamasının kısa vadede yükselişe neden olacağını söyledi. Analist, ayrıca BTC’nin bu olumlu oluşuma rağmen 9.000 doları aşamaması durumunda 8.400 dolar seviyelerine doğru düşebileceğine de dikkat çekti.

Analistlere göre, Bitcoin’in 9.000 doları kırmak için son denemesinin ardından gelen fiyat hareketi, düşüş trendinin durumu hakkında önemli ipuçları veriyor. Eğer, 8.400 doların altında bir kırılma yaşanacak olursa tasfiyenin daha da derinleşeceği konuşuluyor.

Popüler kripto para analisti George da bu şekilde düşünenlerden. Analist, 8.750 dolar seviyesinin sağlam bir şekilde savunulmasının 9.000 dolar seviyelerinin görülmesi için hayati önem taşıdığını belirtirken, aşağıdaki grafikle düşüncelerini şu şekilde paylaştı:

Bitcoin’de düşüş için bir neden göremiyorum, satıcılar imo tuzağına düşmüş gözüküyor. BTC planı güzelce takip ediyor yakında yükselişe geçeceğiz.

https://twitter.com/George1Trader/status/1234982963109957632?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1234982963109957632&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.newsbtc.com%2F2020%2F03%2F04%2Fheres-the-key-level-bitcoin-needs-to-defend-to-attempt-a-breakout-rally%2F

Teknik açıdan bakıldığında, Bitcoin’in yakında 9.000 doları geçmesi mümkün gözüküyor ancak küresel piyasalarda yaşanan olumsuzluklar Bitcoin’in fiyatında belirsizliğe neden oluyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner