Yükleniyor...

Analistler, Ethereum’un (ETH) 300 Dolara Düşmesinden Korkuyor

Ethereum (ETH), bir kez daha 400 dolar seviyesinden reddedildiği için son 24 saat içinde düşmeye başladı.

ethereum fiyatı 300 dolara düşebilir

Ethereum (ETH), bir kez daha 400 dolar seviyesinden reddedildiği için son 24 saat içinde düşmeye başladı. 400 dolar, son iki hafta içinde hala % 50 artış gösteren önde gelen kripto para birimi için psikolojik ve teknik bir direnç.

Analistler, son zamanlardaki fiyat zayıflığının önümüzdeki günlerde daha güçlü bir düzelmenin habercisi olabileceğine inanıyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir yorumcu ise 300 dolar seviyesine düşüş öngörüyor.

Bu, sözde Ethereum’un orta vadeli grafiğindeki önemli teknik seviyelerle aynı çizgide. ETH’deki yatırımcılar, ilerleyen bir yönelim için Bitcoin (BTC) ve diğer pazarları izlemeli.

Yakında Daha Fazla Düşebilir

Analistler, bu düşüşle beraber Ethereum’un önümüzdeki günlerde ve haftalarda daha büyük bir düşüşe geçeceğini söylüyor. Kripto para birimi cuma sabahı 380 dolara düştüğünde, bir analist bu duyguyu tasvir eden aşağıda görülen grafiği paylaştı.

grafik 1 ethereum eth

Grafik, ETH’nin şu anda 300 dolarlık temel seviyeye doğru bir geri çekilme için hazırlandığını gösteriyor. Bunun “Fibonacci ve yatay izdiham” ile aynı hizaya geleceği söyleniyor.

Ethereum için 300 dolara doğru bir hareket beklentisi, varlığın yüksek bir makro aralığın altında kaldığını söyleyen başka bir trader tarafından da tekrarlandı.

Tüm Gözler Bitcoin’de

Ethereum, olumsuz tarafı için böyle bir teknik duruma sahip olsa da, Bitcoin’i izlemek önemli. Ayı trendlerinde, piyasayı aşağı çeken BTC olabilir.

Haliyle, çoğu analist Bitcoin konusunda temkinli bir şekilde yükselişe devam ediyor. Önde gelen kripto para birimi, son düşüş sırasında önemli destek seviyelerini ve en önemli seviye olan 11 bin 500 doları korudu.

Analistler, 11 bin 500 doların BTC için tarihindeki en önemli seviye olduğunu söylüyor. Yaklaşık iki gün içinde haftalık mumları 11 bin 500 dolar üzerine kapatmayı başaran varlık, yükseliş trendinin sağlam olduğunu pekiştirmelidir.

ABD’de devam eden teşvik görüşmeleri şu anda kargaşa içinde, ancak sonunda bir plan gelecek. Bu fatura, altın ve Bitcoin gibi varlıkların değerini de arttıracak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner