Yükleniyor...

Analistler Ripple’ın Yükseleceği Görüşünde Birleşti: İşte XRP için Boğa Göstergeleri

Ripple'ın (XRP) fiyatı son 50 gün içinde yüzde 50'nin üzerinde yükselirken 0,17 dolar seviyesinden 0,29 dolar seviyesine kadar çıktı.

Ripple XRP 2

Ripple’ın (XRP) fiyatı son 50 gün içinde yüzde 50’nin üzerinde yükselirken 0,17 dolar seviyesinden 0,29 dolar seviyesine kadar çıktı. Tarihi zirvesinden oldukça uzak olan XRP, çoğu kripto para biriminden kötü performans gösterdi.

Sadece 2019 yılında yüzde 50 değer kaybeden XRP, yatırımcılarını oldukça üzmüştü ancak yeni yılla işler değişti ve henüz senenin başında olmamıza rağmen yüzde 50 değer kazandı. XRP grafiklerini takip eden teknik analistler ise popüler kripto varlığın yeni zirveler için hazırlandığını söylüyorlar.

Önde gelen kripto para trader’ı Inmortal Technique, kısa bir süre önce aşağıdaki grafiği paylaştı ve XRP’nin son birkaç gün boyunca iki ana uzun vadeli direnci eş zamanlı olarak kırdığını ve açıkça yükseliş trendinde olduğunu söyledi.

Ripple’ın (XRP) Yükseleceğini Gösteren 3 Teknik Gösterge

Popüler kripto para analisti Josh Olszewicz, kısa bir süre önce XRP’nin yakında daha da yükseleceğini gösteren teknik göstergeler bulunduğunu söyledi. Olszewicz, önümüzdeki haftalarda ve aylarda XRP’nin daha da yükseleceğini gösteren üç teknik göstergenin şunları olduğunu ifade etti:

  • XRP, Ichimoku Cloud göstergesinin Kumo bandının üzerinde kırılarak yükseliş eğilimi gösterdi.
  • 200 günlük üssel hareketli ortalamanın üzerine çıkıldı. 200 günlük EMA, çoğu varlık için genellikle önemli bir boğa işaretidir.
  • XRP, 700 günlük düşüş formasyonunu kırmaya hazırlanıyor, bunun kırılması sonrası fiyatın önünde çok daha az direnç olacak ve bu, çok yıllı düşüş trendinin kırılması anlamına geliyor.

Olszewicz, XRP’nin bu görülen boğa işaretleri sayesinde 0,30 dolar seviyesini aşacağını söylüyor. Analist ayrıca bu seviyenin geçilmesi ile kripto para biriminin yüzde 66’lık bir ralli yaşayarak 0,50 dolara ulaşmasını bekliyor.

Bir başka popüler kripto para analist Posty ise paylaştığı son analizinde, XRP’nin ilk önce 0,25 dolara düzeltme yapmasını ve bu düzeltmenin ardından yüzde 24 oranında yükselerek anahtar seviye olan 0,314 dolara ulaşmasını beklediğini belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner