Yükleniyor...

Bitcoin 10.000 Dolar Seviyesini Geçti: Analistler BTC’de Yeni Zirveler Bekliyor

Bitcoin boğalarının uzun zamandır geçmek için mücadele verdiği 10.

10k Bitcoin

Bitcoin boğalarının uzun zamandır geçmek için mücadele verdiği 10.000 dolar seviyesi kısa süre önce aşıldı. Bu seviye kripto piyasaları için oldukça önemliydi çünkü buraya yapılan her başarısız yükseliş girişimi sonrası fiyatların düşüşe geçmesi uzun zamandır beklenen ve yılın başından bu yana etkisini gösteren rallinin erken bitmesine neden olabilirdi. En büyük kripto para 10.130 doları görerek yıllık en yüksek fiyat seviyesine ulaşmış oldu.

10.000 dolar seviyesinin geçilmesi, kripto para biriminin 2020 boyunca etkisini sürdüren rallinin bir sonucu ve bu ralli boğa piyasası oluşumuna izin vermiş durumda. Analistler şimdi en büyük kripto para biriminin önemli oranda daha yukarılara çıkmak için hazırlandığını konuşuyorlar. Ayrıca tarihsel fiyat hareketleri, Bitcoin’in 10.000 doların üzerine çıkmasından sonra her zaman yüzde 14 ile yüzde 100 arasında yükseldiğini gösteriyor.

Yeni Zirveler Yolda

Bitcoin bir gün önce 9.700 dolar seviyelerine kadar çekilmiş ve yoğun bir satış baskısı gelmişti. Ancak lider kripto para, bu satış baskılarına rağmen yeniden 9.800 dolar seviyesine çıkmış ve bu önemli seviyenin üzerinde kalmayı başarmıştı. Yazım sırasında ise günlük yüzde 3 artışla 10.075 dolar seviyesinde işlem görüyor.

Analistler, 10.000 dolar seviyenin kırılmasının önemli olduğunu, tarihsel verilerde her zaman yüzde 100’e varan yeni rallilerin oluşmasında eşik olduğunu söylüyor. Popüler kripto para analisti Hsaka, son tweet’inde BTC’nin geçmişte 10.000 doları kırmasının ardından yüzde 99, yüzde 14 ve yüzde 26 oranlarında yeni ralliler yaşadığını belirtti.

Haftalık Kapanış Önemli

En büyük kripto para biriminin kısa vadede yükselmeye devam etmesini destekleyecek bir diğer faktör ise oldukça yüksek haftalık kapanışın gerçekleşmek üzere olması. Bu olumlu havanın katlanarak devam edebilmesi için Bitcoin’in 10 Şubat TSİ 03.00’a kadar 9.556 doların üzerinde kalması gerekiyor.

Twitter’da tanınmış bir kripto para analisti Josh Rager, son tweet’te bu seviyenin öneminden bahsetti ve Bitcoin’in mevcut seviyelerinden hafif bir düşüş görse bile yükselişini sürdüreceği açıkladı. Analist, bu seviyenin üzerinde bir haftalık kapanışın kesinlikle yükselişin devam edeceğinin kanıtı olduğunu belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner