Yükleniyor...

Analistten kritik yorum: Bitcoin (BTC) patlama yapabilir!

BRN araştırma notu, genel ekonominin kasvetli ilerlediğini belirtse de Bitcoin (BTC) için işlerin iyi gidebileceğini belirtti.

analist btc bitcoin

BRN araştırma notu, genel ekonominin kasvetli ilerlediğini belirtse de Bitcoin (BTC) için işlerin iyi gidebileceğini belirtti.

Yazım sırasında Bitcoin fiyatı 58.120 dolardan işlem görüyor ve son 24 saatte yaklaşık yüzde 1,1 düştü. BRN analisti Fournier, son dönemdeki bu gerilemeye rağmen Bitcoin’in geleceği konusunda iyimser. Fournier, “Bitcoin henüz düşüş trendinden henüz çıkmadı, zira ABD işlem saatleri içerisinde hafif bir düzeltme yaşandı. Bu, son birkaç haftadır tekrarlanan bir model” dedi.

Fournier, Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell’ın, Fed’in faiz indirimlerine başlamadan önce enflasyonun yüzde 2’ye doğru hareket ettiğine dair söylemlerinin altını çizdi.

Makroekonomik veriler Bitcoin için pozitif seyrediyor

Powell Salı günü verdiği ifadede, “Bu yılın ilk çeyreğine ait gelen veriler böylesine daha büyük bir güveni desteklemiyordu,” dedi. “Ancak en son enflasyon verileri, biraz daha fazla ilerleme gösterdi ve daha iyi geldi. Enflasyonun sürdürülebilir bir şekilde yüzde 2’ye doğru ilerlediğine dair güvenimizi güçlendirecektir.” dedi.

Fed’in bu temkinli duruşu, faiz indirimlerinin yakın zamanda gerçekleşmeyeceğini ve dikkatli bir şekilde uygulanacağını gösteriyor. Fournier, diğer makroekonomik göstergelerin de kasvetli bir tablo çizdiğini belirterek, son Hizmet Satın Alma Yöneticileri Endeksi ve işsizlik verilerine dikkat çekti.

Alman hükümetinin Bitcoin üzerindeki satış baskısı azalırken, diğer faktörler Bitcoin’i potansiyel olarak artırmaya yönelik bir araya geliyor. Fournier, yaklaşan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) rakamlarının ve 1 milyar dolarlık bir kısa sıkışma olasılığının Bitcoin’i 60.000 dolar seviyesine geri itebileceğini yazdı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner