Yükleniyor...

Ethereum’da (ETH) vakit daraldı: Altcoin rallisi yolda mı?

Üç önemli metrik, Ethereum (ETH) fiyatının 3400 doların üzerinde bir yükselişe hazır olduğunu gösteriyor.

ethereum eth analist

Üç önemli metrik, Ethereum (ETH) fiyatının 3400 doların üzerinde bir yükselişe hazır olduğunu gösteriyor.

ETH fiyatı 1 Temmuz ile 8 Temmuz arasında yüzde 18 düşüşle 2.826 dolara geriledi ancak o zamandan beri kısmen toparlandı. Özellikle de bu dönemde 313 milyon dolarlık long pozisyon tasfiye edildiğinden Kripto yatırımcıları hayal kırıklığına uğradı. ETH için 3.100 dolarlık fiyat hala 3.400 dolarlık destek seviyesinin altında olsa da, onchain verileri henüz negatife dönmedi.

ethereum eth spot etf

Borsalardaki Ether arzı azalmaya devam ediyor

Spot Ethereum ETF’lerinin piyasaya sürülmesi beklenenden uzun sürse bile, ETH’de bir fiyat toparlanması bekleniyor. SEC başkanı Gary Gensler, yakın zamanda S-1 başvuruları için onayların “yaz aylarında bir ara” beklendiğini, yani Eylül ayının sonundan önce olacağını belirtti. Ancak, kesin zaman çizelgesi belirsizliğini koruyor.

Onchain analisti Leon Waidmann, Ether arzının yüzde 40’ının, staking ve DApp’leri hesaba katarak kilitli olduğunu, borsalardaki arzın ise son bir ayda azaldığını belirtiyor. Glassnode verileri, borsalardaki mevduatların iki ay önceki 13,34 milyon ETH’den 12,21 milyon ETH’ye düştüğünü gösteriyor.

Katman-2 köprüleri de dahil olmak üzere DEthereum ağının toplam kilitli değeri (TVL), bir ay öncesine göre değişmeden 17,7 milyon ETH’de sabit kaldı. Bu veri, itibari borsalardaki likiditenin azaldığı fikrini destekliyor ve Ethereum’un ortalama işlem ücretlerinin iki doları aştığını ve Solana ve BNB Chain gibi rakiplerinin çoğundan yüksek olduğu gözlemleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner