Yükleniyor...

Spot ETF’ler seriye bağladı: Bitcoin’i (BTC) ayakta tutuyor!

Spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları, Çarşamba günü net girişi 147,37 milyon dolar olarak belirtti.

bitcoin btc kripto para 11temmuz

Spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonları, Çarşamba günü net girişi 147,37 milyon dolar olarak belirtti. Bitcoin’de art arda dördüncü gün pozitif fon akışı yaşandı.

SoSoValue’dan alınan verilere göre, Fidelity’nin FBTC’si Çarşamba günü 57,79 milyon dolarlık girişlerle başı çekti. FBTC’yi, 31,66 milyon dolar giriş ile Franklin Templeton’ın spot BTC fonu izledi. En büyük net varlık değerine sahip spot Bitcoin fonu olan BlackRock’ın IBIT’i dün 22,24 milyon dolarlık net giriş bildirdi ve Valkyrie’nin BRRR’si 20,68 milyon dolarlık net giriş kaydetti.

Invesco ve Galaxy Digital’in BTCO’su da yaklaşık 9,5 milyon dolarlık giriş bildirdi, Ark Invest ve 21Shares, Bitwise ve VanEck’in fonları ise daha küçük miktarlarda net giriş gördü. İkinci büyük Bitcoin ETF’si olan Grayscale’in GBTC’si, dün net çıkış bildiren tek fon oldu ve 8,15 milyon dolar değerinde çıkış kaydetti.

btc bitcoin etf

Spot ETF verileri Bitcoin için umut veriyor

Çarşamba günü 11 spot Bitcoin fonunda toplam 1,25 milyar dolar değerinde işlem yapıldı. Ancak spot bitcoin ETF’lerindeki işlem hacmi, bu yılın Mart ve Nisan aylarındaki zirveye kıyasla önemli ölçüde düşük bir seviyede kalmaya devam ediyor. ETF’ler Ocak ayından bu yana toplam 15,42 milyar dolarlık net giriş biriktirdi.

CoinMarketCap’e göre Bitcoin son 24 saatte yüzde2 düşerek 57.623 dolara geriledi. Geçtiğimiz haftanın düşüşünden itibaren önemli bir toparlanma gösterdi. Fakat Haziran başındaki 70.000 doların üzerindeki fiyat aralığından altında kalmaya devam ediyor. Kripto yatırımcıları, Mt Gox ödeme dağıtımları ve Alman hükümetinin BTC hamlelerinden kaynaklanan satış baskısıyla ilgili olarak piyasada hala belirsizliklerle karşı karşıya.

Bu arada, kripto varlık yöneticisi Bitwise’ın baş yatırım sorumlusu Matt Hougan, Bitcoin’in yıl sonuna kadar potansiyel olarak 100.000 dolara ulaşabileceğini belirtti. Böyle bir hareketin de Bitcoin’e karşı değişen siyasi tutumlar ve ABD Merkez Bankası’nın olası faiz indirimleri gibi faktörlerden kaynaklandığını söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner