Yükleniyor...

Kripto yatırımcıları cevapladı: Boğa sezonu bitti mi?

CoinGecko'nun 2500'den fazla katılımcıyla gerçekleştirdiği anket, kripto yatırımcılarının ve gözlemcilerinin piyasada yükseliş beklediğini ortaya koydu.

bitcoin btc kripto

CoinGecko’nun 2500’den fazla katılımcıyla gerçekleştirdiği anket, kripto yatırımcılarının ve gözlemcilerinin piyasada yükseliş beklediğini ortaya koydu.

25 Haziran – 8 Temmuz tarihleri ​​arasında gerçekleştirilen ankete 2.558 kişi katıldı ve katılımcıların yüzde 94’ü kripto paralara yatırım yaptığını belirtti. Ankete katılanların yüzde 49,3’ü sektörün gidişatını nispeten iyi görüyor. Ankete katılanların yaklaşık dörtte biri “ayı” ve “biraz ayı” arasında neredeyse eşit olarak bölünürken, bir diğer dörtte biri kendilerini “nötr” olarak tanımladı; bu da piyasada önemli bir yukarı veya aşağı hareket beklemediklerini gösteriyor.

kripto para anket

Sektöre yönelik olumlu görüşler devam ediyor

CoinGecko araştırma analisti Lim Yu Qian, “Nötr duygunun büyük payı, yatırımcıların kripto para piyasası gidişatına yönelik belirsizliğini yansıtıyor.” dedi.

Ankete katılanların dört grup (yatırımcılar, trader’lar, geliştiriciler ve izleyiciler) arasında kripto para konusunda en karamsar olanlar ikinci grup. Bu arada, uzun vadeli yatırımcılar en iyimser grup olurken, onları kripto alanında çalışanlar yakından takip etti.

Bitcoin, madencilik ödüllerinin yarıya indirildiği 20 Nisan’daki yarılanmadan bu yana yaklaşık yüzde 9,5 düştü . Bitcoin şu anda geçen haftaki 54.000 doların altındaki dört aylık düşük seviyeden biraz yükselerek 57.585 dolar civarında işlem görüyor .

Yaklaşık her dört yılda bir gerçekleşen geçmiş Bitcoin yarılanması, fiyatı her zaman pozitif etkilemiştir. Ancak piyasa, iflas eden kripto para borsası Mt. Gox ve Alman hükümetinin Bitcoin transferleriyle baskılanmaya devam ediyor. Yatırımcılar, BTC’nin bundan sonraki fiyat hareketlerini merakla bekliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner