Yükleniyor...

Bitcoin’de (BTC) yeni adres sayısı artıyor: Boğa işareti!

Piyasa düşüşüne rağmen, Bitcoin (BTC) ağındaki yeni adres sayısı iki aylık bir zirveye ulaştı.

BTC Bitcoin cüzdanı

Piyasa düşüşüne rağmen, Bitcoin (BTC) ağındaki yeni adres sayısı iki aylık bir zirveye ulaştı.

5 Temmuz Cuma günü Bitcoin’de 317.000’den fazla yeni adres kayıtlara geçti. Bu artış özellikle dikkate değer çünkü aynı süreçte BTC yüzde 10’dan fazla değer kaybetti. Bitcoin’deki ortalama işlem ücretinin yedi günlük hareketli ortalaması 1,75 dolara geriledi. Bu arada, Ethereum’un ortalama işlem ücretinin yedi günlük hareketli ortalaması 2,50 dolarda seyrediyor.

btc eth bitcoin ethereum

BTC, ağ aktivitesinde ETH’nin gerisinde kaldı

Bitcoin’de ödenen toplam ücretler Ethereum’un çok gerisinde kaldı, ağda ödenen toplam ücretlerin yedi günlük hareketli ortalaması 1 milyon dolar, Ethereum’un sadece üçte biri. Bu, Bitcoin ağı için dikkate değer bir düşüş. Bu tutarsızlık, Bitcoin ağı içindeki ilgi çekici bir dinamiği vurgular. Yeni katılımcılar katılırken, bunlar şimdilik daha yüksek işlem ücretlerine veya zinciriçi aktivitenin artmasına neden olmuyor.

Fiyat performansı açısından değerlendirdiğimizde ise ETH, BTC’ye göre zayıf kaldı. Her ne kadar ağ aktivitesinde Ethereum ön planda olsa da Bitcoin daha iyi bir fiyat görünümüne sahip. Fakat söz konusu durum yakın zamanda tam tersine dönebilir. Ethereum spot ETF’lerinin işlem görmeye başlamasıyla beraber ETH’de yeni bir boğa koşusu gözlemleyebiliriz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner