Yükleniyor...

ETH balinası 50 milyon dolarlık transfer yaptı: Fiyatı etkiler mi?

Bir Ethereum balinası, Binance'ten 16449 Ethereum'u (ETH) transfer ettiği (50,3 milyon dolar) tespit edildi.

ether balinasi

Bir Ethereum balinası, Binance‘ten 16449 Ethereum’u (ETH) transfer ettiği (50,3 milyon dolar) tespit edildi.

Ethereum’un 3.000 doların üzerine atmasından sonra gerçekleşen bu işlem haliyle de piyasayı korkuttu. Kripto veri platformuu sağlayıcısı Spot On Chain’e göre, ilk kez bu kadar büyük miktarda ETH’yi taşıyan balina, token’larını farklı bir cüzdana çekti.  ABD’de spot Ether ETF’lerinin listelenmesi beklenirken gerçekleşen bu işlem herkesin dikkatini çekti. Spot On Chain, büyük transferin Ethereum için bir yükseliş sinyali olup olmadığını sorguladı.

ethereum eth grafik

Spot ETH ETF’leri güncelleniyor

Spot ETH fonlarının piyasaya sürülmesiyle birlikte Ether’e olan kurumsal ilgi ve yatırımın artmasıyla fiyatın yükselmesi bekleniyor.

Ether fiyatı 9 Temmuz’da yüzde 10,11 artışla 3.113 dolara geldi ve bir önceki gün yaklaşık 2.830 dolara geriledi. Yükseliş, CoinShares’in haftalık raporunun yayınlanmasıyla birlikte gerçekleşti. Rapor, Ether bağlantılı yatırım fonlarının 5 Temmuz’da sona eren hafta için 10,2 milyon dolarlık giriş aldığını gösterdi.

Varlık yönetim şirketleri VanEck ve 21Shares, Temmuz ayında onay almak ve spot Ether ETF’lerini listelemek için ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na 8 Temmuz’da yaptıkları başvuruları güncelledi.

21Shares de Ethereum ETF’si için güncellenmiş bir form sundu. Başvurular ABD borsaları için kesin bir listeleme tarihi vermezken, ETF’lerin kaydın “yürürlüğe girdiği tarihten sonra mümkün olan en kısa sürede” piyasaya sürüleceği ifade edildi.

Bunlara ek olarak, spot ETH ETF ihraççıları arasında rekabet giderek aryıyor. 9 Temmuz’da Invesco ve Galaxy, yaptıkları bir başvuruda Invesco Galaxy Ethereum ETF için yüzde 0,25’lik bir yönetim ücreti belirledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner