Yükleniyor...

Andreessen Horowitz (a16z), Yeni Kripto Projelerine Yatırım Yapmak İçin 4.5 Milyar Dolar Toplamayı Planlıyor

Önde gelen girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz'in (a16z) kripto endüstrisindeki yeni projelere yatırım yapmak için 4.

andreessen horowitz a16z yeni kripto projelerine yatirim yapmak icin 4 5 milyar dolar toplamayi planliyor

Önde gelen girişim sermayesi şirketi Andreessen Horowitz’in (a16z) kripto endüstrisindeki yeni projelere yatırım yapmak için 4.5 milyar dolar toplamayı planladığı bildirildi.

Financial Times’ın aktardığına göre, habere konu olan miktarın 3.5 milyar dolarının en son oluşturduğu kripto fonuna koymayı düşündüğü; kalan 1 milyar doların ise dijital varlık alanındaki startupların başlangıç yatırımları için ayrılacağı ifadeleri yer aldı. FT’nin kaynak olarak yer verdiği kişi, şirketin bu fonları Mart ayına kadar tamamlamayı planladığını söyledi. Şirket ise konu hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

Bilindiği gibi Andreessen Horowitz, kripto girişimlerini yakından takip ediyor. Geçen yıl Ethereum ikinci katman geliştiricisi Matter Labs’ın 50 milyon dolarlık yatırım aldığı bir tura öncülük ederken; bugün aktardığımız üzere Tom Brady’nin NFT platformu Autograph’in 170 milyon dolarlık finansman turuna da liderlik etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner