Yükleniyor...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve El Salvador Devlet Başkanı Bukele Bir Araya Geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitcoin'i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador'un Başkanı Nayib Bukele ile bir araya geldi.

el salvador turkiye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitcoin’i (BTC) resmi para birimi olarak kabul eden El Salvador’un Başkanı Nayib Bukele ile bir araya geldi.

El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, Türkiye’yi ziyaret etti. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde düzenlenen resmi karşılama töreni sonrasında başbaşa görüşen Erdoğan ve Bukele, daha sonra basın açıklaması gerçekleştirdi.

Basın açıklamasında enerji, inşaat ve savunma sanayi gibi konulara değinildiği ifade edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan 6 anlaşma imzalandığını duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Salvador Başkanı’nın TUSAŞ’ı ziyaret edeceğini ve savunma sanayi hakkında fikir alacağını belirtti. Erdoğan ek olarak Dışişleri Bakanlığı’na talimat verdiğini ve El Salvador’da bir büyükelçilik açılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, El Salvador’a bir iade-i ziyaret gerçekleştireceklerini vurguladı.

Türkiye’nin çok büyüdüğünü ifade eden Nayib Bukele, Türkiye’nin yanında olmak istediklerini ifade etti.

Basın toplantısında kripto paralarla ilgili herhangi bir konuya değinilmedi.

Bukele, ayrıca Anıtkabir’i de ziyaret etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner