Yükleniyor...

Animoca Brands 3,4 Milyar Dolarlık Varlık Bildirdi

Animoca Brands, değerlemesinin düştüğüne dair son raporlara rağmen finansal olarak güçlü kaldığını iddia ederek yaklaşık 3,4 milyar dolarlık varlık açıkladı.

Animoca Brands Fon Hedefini 1 Milyar Dolara Dusurdu

Animoca Brands, değerlemesinin düştüğüne dair son raporlara rağmen finansal olarak güçlü kaldığını iddia ederek yaklaşık 3,4 milyar dolarlık varlık açıkladı. 

Şirket, 30 Nisan 2023 itibariyle denetlenmemiş temel mali pozisyonlarını ortaya koyan bir ara mali rapor yayınladı. Raporda, şirketin The Sandbox’taki rezervler de dahil olmak üzere 194 milyon dolar değerinde nakit ve 566 milyon dolar değerinde likit dijital varlık bulundurduğu vurgulandı. Animoca Brands’in çoğunluğuna sahip olduğu diğer tüm Web3 iştirakleri için 2,7 milyar dolar değerinde bilanço dışı token olduğu da raporda yer aldı. 

Şirket, Ek Mali Raporlar Yayınlayacağının Sözünü Verdi

Animoca Brands, 2020 için denetlenmiş bir mali tablodan başlayarak ek mali raporlar yayınlayacağını belirtti. Şirket ayrıca, 2022 ve 2023’ün ilk çeyreği için finansal ve ticari önemli noktaları yayınlama sözünü de verdi. 

24 Mart’ta Reuters’in anonim kaynaklara dayandırdığı bir haberde, şirketin metaverse fon hedefini 800 milyon dolara düşürdüğü ve değerlemesinin 6 milyar dolardan 2 milyar dolara gerilediği belirtilmişti. Şirket 25 Mart’ta yaptığı açıklama ile bu iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Şirketin kurucu ortağı Yat Siu, kaynağın anonim olmasının niyetlerini belirlemeyi zorlaştırdığını vurguladı. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner