Yükleniyor...

Anket: ABD’li Yatırımcıların %60’ından Fazlası Son 6 Ayda Kripto Para Satın Almaya Başladı

Yeni bir araştırma, ABD'deki kripto para yatırımcılarının çoğunun dijital varlık piyasasında nispeten yeni olduğunu ortaya koydu.

anket abdli yatirimcilarin yuzde 60indan fazlasi son 6 ayda kripto para satin almaya basladi

Yeni bir araştırma, ABD’deki kripto para yatırımcılarının çoğunun dijital varlık piyasasında nispeten yeni olduğunu ortaya koydu.

ABD’nin en büyük bağımsız araştırma kuruluşlarından biri olan NORC tarafından Chicago Üniversitesi’nde yürütülen ve 1.004 görüşmeyi içeren araştırmaya göre, dijital varlıklara yatırım yapan Amerikalıların %61’i yalnızca son altı ay içinde kripto para satın almaya başladı. 

Ankete katılanların %13’ü son 12 ay içinde kripto para satın aldığını veya alım satımını yaptığını belirtirken, görüşülen kişilerin çoğu %24 ile hisse senetlerine yatırım yaptığını söyledi. Bu geçtiğimiz yıl kripto para alıp satanların sayısının neredeyse iki katına karşılık geliyor. 

NORC Ekonomi, Adalet ve Toplum Departmanı Başkan Yardımcısı Angela Fontes yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Kripto para birimleri daha çeşitli yatırımcılar için yatırım fırsatları açıyor, bu çok iyi bir şey. Bu yatırımcıların, genellikle daha değişken olan bu yatırımlarla ilgili kararlar alırken sağlam bilgilere erişmeleri önemli olacak.”

Nereden Bilgi Alıyorlar?

Yatırımcıların kripto para yatırımı hakkında nereden bilgi aldıklarına gelince, araştırma %26’sının kripto para borsalarından, %25’inin Fidelity ve Robinhood gibi genel alım satım platformlarından, %24’ünün sosyal medyadan ve %2’sinin bir komisyoncu veya danışmandan bilgi aldığını ortaya koydu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner