Yükleniyor...

Anket: DeFi Girişimlerine Güveniyor Musunuz?

Son zamanların popüler konularından olan ve sıkça karşımıza çıkan DeFi'a (decentralized finance) olan ilgi gün geçtikçe artıyor.

anket defi girisimlerine guveniyor musunuz

Son zamanların popüler konularından olan ve sıkça karşımıza çıkan DeFi’a (decentralized finance) olan ilgi gün geçtikçe artıyor. DeFi’a kenetlenen miktar da neredeyse 10 milyar dolar seviyesine geldi. Bu kadar büyük miktarda yatırımlara ev sahipliği yapan merkeziyetsiz finansa inanmayan ve güvenmeyen birçok isim mevcut. Örneğin geçtiğimiz salı günü Paribu sponsorluğunda BTCHaber YouTube kanalında gerçekleştirilen #KriptoVeteran canlı yayınında Cemil Şinasi Türün, DeFi’a kesinlikle inanmadığını ve bunun bir çeşit dolandırıcılık olduğunu söylemişti.

Yerli kripto para topluluğundan birçok isim de DeFi’a karşı tedbirli olmak konusunda uyarılarda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde bir haberimizde belirttiğimiz gibi Ethereum geliştiricisi Vitalik Buterin de popüler ve üst sıralarda bulunan yearn.finance’dan (YFI) uzak durduğunu söylemişti.

Çok kısa sürede büyük kazançlar sağlayan bazı DeFi projeleri, çok kısa sürelerde büyük kayıplara neden olabiliyor.

Coinkolik olarak birçok haberimizde yer verdiğimiz ve sosyal medyada da tartışmalara konu olan DeFi’ı biz de Twitter’da takipçilerimize sorduk.

361 kişinin oy kullandığı “DeFi Girişimlerine Güveniyor Musunuz?” sorulu anketimize gelen sonuçlar şu şekilde:

  • %26,9 Evet
  • %40,2 Hayır
  • %33 Sonuçları Göreyim

Sonuçlara bakarak katılımcıların büyük bir çoğunluğunun “Evet” seçeneğine oy vermekten kaçındığını görüyoruz fakat yine de güvenen kişilerin sayısı da az değil.

Anketimizin devamı olarak ise takipçilerimize “En Başarılı DeFi Girişimi Nedir?” sorusunu yönelttik. 156 oy kullanılan bu anketimizin sonuçları ise şöyle:

  • %50 YFI
  • %7,7 UMA
  • %22,4 LEND
  • %19.9 Diğer

Siz de bu anketi ve çıkan sonuçları ilgi çekici bulduysanız, benzer anketlerimize sosyal medya hesaplarımızı takip ederek katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner