Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Anket Anket: DeFi Girişimlerine Güveniyor Musunuz?

Anket: DeFi Girişimlerine Güveniyor Musunuz?

ABONE OL:google-news

Son zamanların popüler konularından olan ve sıkça karşımıza çıkan DeFi’a (decentralized finance) olan ilgi gün geçtikçe artıyor. DeFi’a kenetlenen miktar da neredeyse 10 milyar dolar seviyesine geldi. Bu kadar büyük miktarda yatırımlara ev sahipliği yapan merkeziyetsiz finansa inanmayan ve güvenmeyen birçok isim mevcut. Örneğin geçtiğimiz salı günü Paribu sponsorluğunda BTCHaber YouTube kanalında gerçekleştirilen #KriptoVeteran canlı yayınında Cemil Şinasi Türün, DeFi’a kesinlikle inanmadığını ve bunun bir çeşit dolandırıcılık olduğunu söylemişti.

Yerli kripto para topluluğundan birçok isim de DeFi’a karşı tedbirli olmak konusunda uyarılarda bulunuyor.

Geçtiğimiz günlerde bir haberimizde belirttiğimiz gibi Ethereum geliştiricisi Vitalik Buterin de popüler ve üst sıralarda bulunan yearn.finance’dan (YFI) uzak durduğunu söylemişti.

Çok kısa sürede büyük kazançlar sağlayan bazı DeFi projeleri, çok kısa sürelerde büyük kayıplara neden olabiliyor.

Coinkolik olarak birçok haberimizde yer verdiğimiz ve sosyal medyada da tartışmalara konu olan DeFi’ı biz de Twitter’da takipçilerimize sorduk.

361 kişinin oy kullandığı “DeFi Girişimlerine Güveniyor Musunuz?” sorulu anketimize gelen sonuçlar şu şekilde:

  • %26,9 Evet
  • %40,2 Hayır
  • %33 Sonuçları Göreyim

Sonuçlara bakarak katılımcıların büyük bir çoğunluğunun “Evet” seçeneğine oy vermekten kaçındığını görüyoruz fakat yine de güvenen kişilerin sayısı da az değil.

Anketimizin devamı olarak ise takipçilerimize “En Başarılı DeFi Girişimi Nedir?” sorusunu yönelttik. 156 oy kullanılan bu anketimizin sonuçları ise şöyle:

  • %50 YFI
  • %7,7 UMA
  • %22,4 LEND
  • %19.9 Diğer

Siz de bu anketi ve çıkan sonuçları ilgi çekici bulduysanız, benzer anketlerimize sosyal medya hesaplarımızı takip ederek katılabilirsiniz.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ali Tunç
Ali Tunçhttps://www.coinkolik.com
Ali Tunç, 1999 yılında İstanbul'da doğdu. Sakarya Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan Ali, uzun bir süredir sosyal medyada içerik üreticiliği yapıyor. Teknolojiyi, güncel yazılımları ve kripto paraları yakından takip ediyor. Kriptomeda'da Dijital Platform Sorumlusu ve sıkı bir Beşiktaş taraftarı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Market

Öne Çıkan Başlıklar