Yükleniyor...

Anket: Yatırımcılar 50.000 Dolarlık Bitcoin (BTC) Öngörüsünü Gerçekçi Bulmuyor

Yapılan bir ankete göre çoğu Bitcoin (BTC) yatırımcısı 2030 yılına kadar Bitcoin'in 50.

btc anket 50.000 dolar

Yapılan bir ankete göre çoğu Bitcoin (BTC) yatırımcısı 2030 yılına kadar Bitcoin’in 50.000 dolara ulaşacağına inanmıyor.

Bitcoin yatırımcıları, kripto para biriminin uzun vadede hisse senetlerinden, altından ve gayrimenkulden daha iyi olacağını düşünüyor. Ancak, daha az sayıda katılımcı Bitcoin’in 2030 yılına kadar 50.000 dolara ulaşacağına inanıyor.

Kurumsal dijital para madenciliği platformu Genesis Mining, “Bitcoin Investor Predictions 2020” çalışmasının en son bulgusunu yayınladı. Özetle, anket raporu, kripto para birimindeki birçok yatırımcının, önde gelen dijital para biriminin uzun vadeli değeri konusunda yükseliş eğiliminde ve iyimser olduğunu gösterdi. Ancak 10 yıllık bir süre boyunca, yanıt verenlerin çoğu kripto para biriminin, birim başına 50.000 dolarlık bir dönüm noktasına ulaşacağını düşünmüyor.

Dolar ve Emlaktan Daha İyi Performans Gösterecek

Madencilik şirketine göre, anketin amacı, perakende yatırımcılarının gelecekte Bitcoin için tahminleri de dahil olmak üzere kripto para birimi hakkında nasıl hissettiklerini daha iyi anlamaktı. Ankete katılan 1000 Bitcoin yatırımcısının yalnızca yüzde 17’si (170 katılımcı), kripto para biriminin önümüzdeki on yıl içinde 50.000 doları aşacağını kabul etti. Yaklaşık yüzde 83’ü 2030’a kadar böyle bir fiyata inanmıyor.

Bu arada, Bitcoin yatırımcılarının yarısından fazlası (yüzde 65) uzun vadede kripto para biriminin bu fiyatı için yükseliş duruşunu sürdürdü. Katılımcıların yaklaşık yüzde 66’sı Bitcoin’i ABD dolarından (USD) daha iyi bir uzun vadeli yatırım olarak tercih ediyor. Benzer şekilde yüzde 52, dijital para biriminin uzun vadede gayrimenkul yatırımından daha iyi performans göstereceğini düşünüyor. Ayrıca yatırımcıların yarısından fazlası, kripto paranın hisse senetlerine kıyasla daha uzun vadeli bir yatırım olduğuna inanıyor.

Bitcoin vs Altın

Genesis Mining ayrıca “Bitcoin vs Gold” sorusunu da gündeme getirdi; burada ankete katılanların yaklaşık yüzde 57’si, uzun vadeli yatırım gerektirdiğinde Bitcoin’in altından daha iyi olduğunu düşünüyor. Genesis Mining CEO’su Marco Streng, şu ifadeleri kullandı:

“2013’te madenciliğe başladığımızdan beri uzun vadeli Bitcoin boğasıyız. Bu bulgular, Bitcoin konusunda da yükseliş hisseden pek çok kişi olduğuna olan inancımızı destekliyor.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner