Yükleniyor...

Andreas Antonopoulos: “Dorian Nakamoto için bağış yapıyorum.”

GÜNCELLEME:

GÜNCELLEME:

Dorian Nakamoto için toplanan bağışlar 22.300 doları geçmiş bulunuyor. Ve yapılan bağışlar sürekli artıyor.

Dorian Nakamoto’ya yapılan bağışları takip etmek için: https://blockchain.info/address/1Dorian4RoXcnBv9hnQ4Y2C1an6NJ4UrjX?sort=1

Andreas M. Antonopoulos, Reddit hesabından yaptığı açıklamaya göre, “Dorian Nakamoto için bağış yapıyor.”

Bildiğimiz üzere, bugünlerde en çok konuşulan haberlerden biri haline gelen ve Newsweek tarafından yayınlanan Satoshi Nakamoto’nun bulunması ile ilgili haberden sonra, adeta iki tane Satoshi ortaya çıktı: birisi Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto, diğeri 64 yaşındaki fizikçi Dorian Satoshi Nakamoto…

Fakat iki isim de, farklı mecralardan birbiri ile ilgili yapılan haberleri reddetti. Bitcoin kurucusu Satoshi, “Dorian Satoshi ben değilim.” açıklamasını yaparken, Dorian Nakamoto ise, “Bitcoin’i ben kurmadım, tartışmak istemiyorum.” açıklamasında bulundu.

Hâl böyleyken, tüm Bitcoin severler, gerçek Satoshi bulunsun veya bulunmasın, Dorian Satoshi Nakamoto’nun özel hayatının medayada bu kadar lanse edilmesinden oldukça rahatsız oldu ve tepkilerini dile getirdiler. #IamSatoshi hashtagi ile gösterilen tepkilerden sonra, oldukça şaşırtıcı bir olay da yaşandı. Andreas Antonopoulos, “Dorian Nakamoto için bağış yapacağını” açıkladı.

Bunun yanı sıra, Reddit Bitcoin sayfasından bir grup da, Dorian Nakamoto’nun “tren model oyuncak” merakına atıfta bulunarak, onun için bağış toplamaya başladı. Model tren bağışı haberi için, buraya.

Reddit Bitcoin sayfasından Dorian için bağış yapacağını açıklayan Andreas, şunları yazdı:

“Hi everyone, Andreas M. Antonopoulos here.

I’m fundraising for Dorian Nakamoto, the person named in the newsweak article.

I have no idea if this person is Satoshi, though it seems increasingly unlikely. However, it doesn’t matter either way. If this person is Satoshi, then the funds are a small “thanks” and won’t make much of a difference.

However, if this person is not Satoshi, then these funds will serve as a “sorry for what happened to you”, help with medical bills his family is facing, any legal bills they may incur, or anything else. Most of all, it serves to soften the damage caused by irresponsible journalism and to demonstrate the generosity and empathy of the community, which I know is huge

Here’s how it will work. I will collect donations to a single bitcoin address, posted below, with the following rules:

  • Donations accepted until the end of March.
  • At the end of March, donations will be converted to USD and delivered to Dorian Nakamoto.
  • If the donation is rejected by Dorian, then the funds will go to a charity of his choice
  • If he doesn’t want to choose a charity, funds will be donated to the Electronic Frontier Foundation
  • Any funds sent after the deadline, will be donated to Dorian at a later date, or a charity of his choice or EFF as above.

After the end of March, I will make my best effort to contact Dorian and deliver the donations in USD. I will document as much of that process as possible to prove the donations were delivered, as long as that documentation does not affect Dorian’s privacy.

The blockchain will provide transparency of all funds donated, which will not move from that address until the funds are delivered to the intended recipient based on the rules above.

Donation address: 1Dorian4RoXcnBv9hnQ4Y2C1an6NJ4UrjX

Check the fundraising progress here: https://blockchain.info/address/1Dorian4RoXcnBv9hnQ4Y2C1an6NJ4UrjX

EDIT: Find the donation address and the terms, signed by my PGP key, at the pastebin below

https://pastebin.com/4MHvpaeN

Öne çıkarılan görsel, Cryptocoinnews’tan alınmıştır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner