Yükleniyor...

Bitcoin Bankası Flexcoin, Hacker Saldırısı Sonrası Kapandı

Reuters'ın haberine göre, Bitcoin bankası Flexcoin, 4 Mart 2014 Salı günü, hacker saldırısından dolayı gerçekleşen 600.

Reuters’ın haberine göre, Bitcoin bankası Flexcoin, 4 Mart 2014 Salı günü, hacker saldırısından dolayı gerçekleşen 600.000 dolarlık Bitcoin kaybından sonra kapandığını açıkladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Flexcoin, sitesinde yaptığı açıklamada, 896 BTC’nin, Pazar günü (2 Mart 2014) yapılan hacker saldırısında çalındığını belirtti. (https://www.flexcoin.com/)

Şirket, “Flexcoin yeterli bir kaynağa, varlığa sahip değil; ya da başka şekilde anlatmak gerekirse bu durumdan geri dönecek kapasitesi yok. Bu yüzden kapılarımızı hemen kapatıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kanada, Alberta bazlı Flexcoin, yapılan hırsızlığın izini sürmek için hukuk ajansları ile birlikte bir çalışma yürütüyor. Şirket, bu gelişmelerin mağazayı çevrimdışı haline getirdiğini belirtti.

Flexcoin, 25 Şubat 2014 tarihinde Twitter hesabından, Mt.Gox’un yarım milyar dolarlık Bitcoinleri kaybetmesi haberinden sonra, “Mt.Gox’un yaşadıklarının çok talihsiz olduğunu,kendilerinin bu gelişmeden etkilenmediklerini ve Bitcoinlerin hâlâ Flexcoin’de bulunduğunu” açıklamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x