Yükleniyor...

Bitcoin Bankası Flexcoin, Hacker Saldırısı Sonrası Kapandı

Reuters'ın haberine göre, Bitcoin bankası Flexcoin, 4 Mart 2014 Salı günü, hacker saldırısından dolayı gerçekleşen 600.

Reuters’ın haberine göre, Bitcoin bankası Flexcoin, 4 Mart 2014 Salı günü, hacker saldırısından dolayı gerçekleşen 600.000 dolarlık Bitcoin kaybından sonra kapandığını açıkladı.

Flexcoin, sitesinde yaptığı açıklamada, 896 BTC’nin, Pazar günü (2 Mart 2014) yapılan hacker saldırısında çalındığını belirtti. (https://www.flexcoin.com/)

Şirket, “Flexcoin yeterli bir kaynağa, varlığa sahip değil; ya da başka şekilde anlatmak gerekirse bu durumdan geri dönecek kapasitesi yok. Bu yüzden kapılarımızı hemen kapatıyoruz.” açıklamasında bulundu.

Kanada, Alberta bazlı Flexcoin, yapılan hırsızlığın izini sürmek için hukuk ajansları ile birlikte bir çalışma yürütüyor. Şirket, bu gelişmelerin mağazayı çevrimdışı haline getirdiğini belirtti.

Flexcoin, 25 Şubat 2014 tarihinde Twitter hesabından, Mt.Gox’un yarım milyar dolarlık Bitcoinleri kaybetmesi haberinden sonra, “Mt.Gox’un yaşadıklarının çok talihsiz olduğunu,kendilerinin bu gelişmeden etkilenmediklerini ve Bitcoinlerin hâlâ Flexcoin’de bulunduğunu” açıklamıştı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner