Yükleniyor...

BitHack İstanbul – 05-06 Nisan 2014

BitHack İstanbul'da dereceye giren projelere Coin-Türk ve BTCTürk sponsorluğunda 2 BTC ödül verilecektir.

BitHack İstanbul’da dereceye giren projelere Coin-Türk ve BTCTürk sponsorluğunda 2 BTC ödül verilecektir. Yarışmada 1. olan projeye 1 BTC, 2. olan projeye 0.6 BTC, 3. olan projeye ise 0.4 BTC ödül verilecek.

CoinKolik tarafından sunulan İndirim kuponları ve Ücretsiz bilet için: TIKLAYIN

Bithack İstanbul organizasyonunun sponsorları belli oldu.

Sponsorlar arasında;

Platin Sponsor kapsamında BTCTurk yer alıyor.

Gold Sponsor kapsamında CoinKolik, Koinim.com, BitCüzdan ve Coin-Turk yer alıyor.

Destekçiler kapsamında BAU-Ekonomi ve Finans Kulübü, 3Dörtgen, Startup Bootcamp İstanbul ve BAU Incubation Center yer alıyor.

BitHack İstanbul jüri üyeleri belli oldu.

Etkinliğin jüri koltuğunda;

– BTCTurk CTO’su – Emre Kenci
– Melek Yatırımcı – Bora Kızıl
– Koinim.com Kurucusu – Çağatay Yüksel
– Hummingbird Ventures – Fırat İleri

oturuyor olacak.

Değerlendirme yapacak olan jüri isimleri ve sponsorlar açıklandıkça, biz de burada sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Ve sonunda Bitcoin Hackathon geldi çattı!!

Merakla beklediğimiz ve tüm dünyada gerçekleştirilecek olan Bitcoin Hackathon -BitHack-, Türkiye’deki Bitcoin ve kriptopara ekosistemini canlandırmak için İstanbul’da…

BitHack organizasyonlarında, belli bir sorunu çözmek için program geliştirebilir ya da şu ana kadar hiç yapılmamış bir uygulamayı hayata geçirebilirsiniz. Mesela, Türkiye bazlı Bitcoin gönderip alabileceğimiz bir mobil uygulama olmaması, sizin o alanda bir uygulama geliştirmenize ön ayak olabilir. Yapmak istedikleriniz, kendinizle sınırlı.

İstanbul’da 05-06 Nisan tarihleri arasında Bahçeşehir Üniversitesi’nde gerçekleştirilecek olan BitHack İstanbul, Burak Yaman tarafından organize edilirken, Koinim ve CoinKolik bu etkinliğin sponsorları arasında yer alıyor.

NOT: BitHack etkinliğinin amacını gerçekleştirebilmesi için katılım sınırlı tutulacaktır. Katılımcıların kendi dizüstü bilgisayarını getirmeleri gerekmektedir.

BitHack etkinlikleri paranın geleceğine, Bitcoin üzerine ve BlockChain’in diğer kullanım alanlarına odaklanmış olan Hackathonlardır.

Geliştiriciler, tasarımcılar ve girişimcilerin katılıp iki gün boyunca odaklı olarak çalışmalar yapacağı bu etkinlikte, başlangıç olarak, her katılımcı 60 saniye boyunca fikrini sunacak ve daha sonra en iyi fikirler oylama ile belirlenecek. Katılımcılar, sundukları fikirlerden sonra oylamayla seçilen en iyi fikirler için takımlarını oluşturmaya başlacaklar. Katılımcılar projeleri üzerinde odaklı bir şekilde çalışacaklar ve ikinci günün sonunda projelerinin demo versiyonlarını, diğer katılımcılarla paylaşacaklar.

Bithack İstanbul organizasyonuna BitHack İstanbul sayfasından kayıt olabilirsiniz.

BitHack İstanbul’un Etkinlik Planı ise şu şekilde:

Cumartesi – 05 Nisan, 2014

08:30: Kayıt / Checkin Begins

09:00: Kahvaltı/ Breakfast

10:00: #Bithackpanel

10:30: Sunumlar / Pitches Start

11:00: Oylama / Attendees Vote on Ideas

11:30: Takimlarin Kurulmasi / Team Formation

12:00: Öğle Yemeği / Lunch

13:00: Hack hack hack hack

23:00: Sabahlamak Serbest / Stay as last as the venue will allow

Pazar – 06 Nisan 2014

08:00: Hack Hack Hack

09:00: Kahvalti / Breakfast

12:00: Ogle Yemegi / Lunch

13:00: Hack hack hack

15:00: Demo Sunumları / Demos Start

17:00: Karar Anı / Judging

21:00: Kokteyl / After Party

22:00: Eve Gitme Vakti / Head home!

BitHack Nedir?

BitHack dünya çapında Bitcoin ve kriptopara ekosistemini geliştirmek için organize edilen bir hackathondur. BitHack İstanbul ile katılımcılar bireysel olarak ya da takım halinde organizasyona katılarak, fikirlerini veya projelerini diğer katılımcılar -geliştiriciler, tasarımcılar, girişimciler ve yatırımcılar- ile paylaşabilirler. Bu organizasyon ile tutkulu Bitcoin geliştiricileri, girişimcileri ve yatırımcıları ile tanışabilir ve networkünüzü genişletebilirsiniz.

BitHack Organizasyonları

Her katılımcı, organizasyon çerçevesinde sunulan tüm olanaklardan faydalanabileceklerdir. Bunlar; katılımcılara verilecek olan BitHack tişörtleri, yiyecek ve içecekler, wi-fi servisi, çalışma ortamı için masa-sandalye-beyaz tahta ve bir oda dolusu kriptopara ile ilgili projeler.

Kimler Katılabilir?

Herkes katılabilir. Etkinlik öncelikli olarak geliştiriciler ve tasarımcılar için organize edilmesine karşın; girişimciler, yatırımcılar, sponsorlar ve medya yayın organları da bu organizasyona katılım gösterecekler. Etkinlikte tam olarak beklenen etkinin amaçlanması için sınırlı sayıda bilet sunabiliyoruz.

Takımım Yok, Ne Yapmalıyım?

Harika! Çoğu katılımcı, sizinle aynı durumu yaşayacaktır. Bu organizasyon ile birçok geliştirici ve tasarımcı ile tanışabilecek ve onlar ile proje geliştirmek için takım kurabileceksiniz.

Mevcut Bir Sanal Para Birimi Projem Var, Ne Yapmalıyım?

Çok güzel! Takımınızı getirin ve haftasonu güzel bir iş çıkarın. Sizin için projenizden bahsedebilmek adına çok iyi bir fırsat olacaktır. Ek olarak etkinlikte geliştiriciler, girişimciler ve yatırımcılar ile tanışma şansına da erişebileceksiniz.

Ya Birileri Fikrimi Çalarsa?

Sizi gerecek ise, fikirlerinizi paylaşmak zorunda değilsiniz. Fikirlerin paylaşımı; öğrenme, inovatif fikirler üretme ve networkünüzü genişletmek için gerçekleştirilir. Ayrıca etkinlik sayesinde beraber iş yapabileceğiniz ve fikir alışverişi yapabileceğiniz katılımcılarla tanışabileceksiniz de.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner