Yükleniyor...

Apple ve Epic Arasındaki Dava, Kripto Sektörünü Olumlu Yönde Etkileyebilir

ABD Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers, geliştiricilerin uygulamalarında Apple'ın ödeme sistemini kullanmalarının artık bir zorunluluk olmadığı yönünde karar verdi.

epic apple

ABD Yargıcı Yvonne Gonzalez Rogers, geliştiricilerin uygulamalarında Apple’ın ödeme sistemini kullanmalarının artık bir zorunluluk olmadığı yönünde karar verdi.

Alınan bu karar, kripto sektörü için son derece önemli olabilir. Kripto topluluğu da bu gelişmeyi son derece önemli olarak görüyor.

CNBC’de yayınlanan Crypto Trader’ın sunucusu Ran Neuner, alınan kararın kripto varlıklar için “oldukça büyük” olduğunu söyledi.

Uniswap Labs CEO’su Hayden Adams da, Apple ve Epic arasındaki davanın, kripto sektörü için iyiye işaret olduğunu söyledi.

Gears of War ve Fortnite gibi ünlü oyunların yapımcısı olan Epic, Apple’ı uygulama için satın alımlar konusu nedeniyle mahkemeye vermişti. Apple uygulama için satın alımlarda %30’luk bir komisyon talep ediyordu.

Epic, Apple’ın bu politikası sebebiyle Fortnite’a kendi ödeme yöntemini ekledi. Apple de bu sebeple oyunu App Store’dan kaldırdı.

Mahkemenin verdiği karar sebebiyle, oyun geliştiricileri komisyon ödemekten sıyrılmak için alternatif ödeme seçeneklerini değerlendirebilir. Bu da kripto sektörü için büyük bir avantaj olarak görülüyor.

Duruşma hala devam ediyor. Hakimin tedbir kararı 90 gün içerisinde yürürlüğe girecek. Apple’ın karara itiraz edip etmeyeceği konusunda henüz bir bilgi söz konusu değil.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner