Yükleniyor...

Aptos, Ethereum’un Tahtına Solana’dan Daha Yakın

Solana geliştiricilerini de bünyesine katmaya başlayan Aptos, daha verimli bir ağ yapısı sayesinde Ethereum'un tahtına gözünü dikti.

Aptos Ethereumun Tahtina Solanadan Daha Yakin 1

Solana geliştiricilerini de bünyesine katmaya başlayan Aptos, daha verimli bir ağ yapısı sayesinde Ethereum‘un tahtına gözünü dikti.

Ethereum ağında yaşanılan bazı sıkıntılar Layer-1 uygulamalarına kapıyı araladı. Solana, Avalanche, Fantom gibi blockchain projeleri Ethereum’daki ölçeklenebilirlik sorunlarına cevap olarak ortaya çıktı. Layer-1 alanında yeni dikkat çeken isim Aptos oldu. Özellikle Solona ağıyla kıyasıya rekabete giren Aptos, Ethereum’u devirme yarışında bir adım öne çıktı.

Solana Geliştiricileri Aptos’a Geçiyor

Gelişmekte olan Blockchain teknolojisi, bu teknolojinin bünyesinde barınan farklı ağ yapısına sahip kripto paraları rekabete soktu. Blockchain teknolojisinin en önemli ismi Ethereum’un, sorunlarına çözüm olması için çeşitli geliştirmeler yapıldı. En önemli geliştirmelerden biri olaran Layer-1 özelliği, bu özelliği barındıran yeni kripto paraların piyasaya çıkmasını sağladı.

Layer-1 özelliğine sahip Solana, piyasaya çıktığı ilk günden itibaren popülaritesini ciddi bir şekilde artırmayı başardı. Solana ağında, hız, verimlilik ve ucuz işlem ücreti gibi faktörler öne çıktı. Ethereum’un daha iyi bir versiyonu olarak kabul gören Solana’ya, yeni bir rakip doğdu. Aptos, daha hızlı ve daha verimli ağ yapısıyla Solana’ya rakip oluyor.

Solana ve Aptos arasında süren Ethereum’un tahtını alma yarışında, yeni coin bir adım öne geçti. Solana’daki geliştiriciler, daha az zorluk seviyesi, daha iyi hizmet ve daha ucuz işlem özelliklerini taşıyan Aptos ağına geçiş yapıyor.

NFT ticaret platformu Souffl3, Solrise ve diğer Web3 platformları, yeni fenomen Aptos ekosistemine dahil oldu. Aptos ağını tercih eden bu platformlar, Solana’daki yaprak dökümünü başlattı.

Yatırımcılardan 350 milyon dolarlık bir fon almayı başaran Aptos, özelliklerinden dolayı Solana geliştiricilerini bünyesine çekmeye başladı. Dijital cüzdan ve fon yönetim platformu Solrise, hizmetlerini daha kolay ve daha verimli hale getirmek için Aptos’u tercih ettiğini aktardı.

Aptos hakkında daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız, hazırladığımız kapsamlı rehber içeriğe göz atabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner