Yükleniyor...

Araştırma Firması, Fonların En Çok Tercih Ettiği Altcoin’leri Açıkladı

Kripto para araştırma firması Messari, kripto para odaklı risk sermayesi firmalarının ve hedge fonlarının portföylerinde en sık tuttukları altocin’leri analiz etti.

arastirma firmasi fonlarin en cok tercih ettigi altcoinleri acikladi

Kripto para araştırma firması Messari, kripto para odaklı risk sermayesi firmalarının ve hedge fonlarının portföylerinde en sık tuttukları altocin’leri analiz etti. 

Messari, fonların çoğunun Bitcoin ve Ethereum’a sahip olduğunu varsayması nedeniyle bu iki kripto para birimini bu analizin dışında tuttu. 

BTC ve ETH’nin ardından birlikte çalışabilirlik protokolü Polkadot (DOT), Messari’nin listelediği 35 kripto para biriminin başında yer alıyor. Polkadot, analiz tarafından takip edilen 44 şirketin 19’unda bulunuyor.

İkinci sırada merkeziyetsiz finans (DeFi) ödeme ağı Terra (LUNA) geliyor. Messari’ye göre, Terra 13 fonda bulunuyor.

Proof-of-stake blokzinciri NEAR protokolü ve gizlilik destekli blokzinciri platformu Oasis Network (ROSE), 12 fon ile üçüncü sırada yer alıyor.

On bir firma ölçeklenebilir blokzinciri Solana’ya (SOL) sahip bulunuyor. 

DODO borsasının yerel token’ı DODO, merkeziyetsiz depolama projesi Filecoin (FIL), ikinci katman ölçeklendirme ağı Skale (SKL), Bitcoin geliştirici projesi Stacks (STX), veri alma protokolü The Graph (GRT) ve merkeziyetsiz borsa Uniswap (UNI) 9 fon/şirkette yer alıyor. 

Diğer 21 kripto para birimi ise ankete katılan firmaların 8 veya daha azı tarafından tutuluyor. 

Messari, eşler arası yazılım oluşturma aracı Radical (RAD), likidite sağlayıcısı Lido DAO (LDO), Oasis, DODO ve çok tokenli otomatik piyasa yapıcı Balancer’ın (BAL) gibi projelerin fonların finanse ettiği önemli projeler olarak altını çiziyor. Kripto araştırma firması, bu varlıkların altıdan fazla yatırımcıyla 35 kripto para birimi arasında en düşük piyasa değerine sahip olanlar olduğunu söylüyor. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner