Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Araştırma: Sadece 318 Adres Mevcut Tether (USDT) Arzının %80 Sahip!

Araştırma: Sadece 318 Adres Mevcut Tether (USDT) Arzının %80 Sahip!

ABONE OL:google-news

En büyük stablecoin Tether (USDT) ile ilgili ilginç bir bulgu elde edildi. Araştırma şirketi Coin Metrics’in raporuna göre sadece 318 adres mevcut Tether (USDT) arzının yüzde 80’ine sahip.

Bloomberg’in haber yaptığı rapora ilişkin açıklamalarda bulunan Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, Binance ve Bitfinex gibi büyük borsaların söz konusu 318 Tether (USDT) balinaları arasında yer aldığını belirtti.

Raporda ayrıca balinaların toplam arzın sadece yüzde 20’sini elinde tuttuğu Bitcoin’e (BTC) kıyasla Tether’de (USDT) durumun farklı olduğu kaydediliyor. Yapılan araştırmaya göre şu anda 20.000’den fazla Bitcoin adresi en az birer milyon dolar değerinde BTC’ye sahip.

Cüzdanlar arasında daha eşit bir dağılıma sahip olan Bitcoin’e kıyasla daha eşitsiz bir dağılımın bulunduğu Tether’de balinaların Bitcoin fiyatını belirleyebilecek durumda olduğunu akılda tutmak gerekiyor. Texas Üniversitesi’nin profesörlerinden John Griffin bu konuda şunları ifade ediyor:

“USDT’lerin adreslerde bu şekilde yoğunlaşmış olması Tether’in (USDT) piyasa kontrolünün Bitcoin (BTC) fiyatlarını kendi başına artırabilen birkaç kilit oyuncunun elinde olduğu anlamına geliyor. Üstelik bu oyuncuların bu tür bir gelişmeden çıkarları da var. Yine birçok oyuncunun Tether (USDT) oyununu bu şekilde devam etmesinden de çıkarı bulunuyor.”

Griffin, 2017’deki güçlü boğa koşusunu ve zaman zaman görülen piyasa manipülasyonları Tether’e (USDT) bağlıyor. TokenAnalyst’in kurucu ortağı Sid Shekhar da Griffin gibi düşünen isimlerden. Shekhar’a göre piyasaya büyük miktarda Tether (USDT) enjekte edildiğinde volatilite tarafında ciddi kaygılar oluşuyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar