Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri Bir Yatırım Bankasının Başdanışmanından Önemli Açıklama: Bitcoin Güvenli Liman

Bir Yatırım Bankasının Başdanışmanından Önemli Açıklama: Bitcoin Güvenli Liman

ABONE OL:google-news

Yatırım bankası BMO Capital Market’in başdanışmanı Brian Belski, yaptığı son açıklamayla tartışmalara nokta koydu ve Bitcoin‘in çok kısa bir süre sonra sığınılacak güvenli liman olarak görülmeye başlanacağını ifade etti.

CNN Business’te Markets Now programına konuşan Belski, Bitcoin’in yüksek volatiliteli bir varlık olduğu gerçeğini kabul ederek, son dönemde gayet çekici bir hal aldığını söyledi. Belski ayrıca şunları dile getirdi:

“Özellikle son iki yılı düşündüğümüzde Bitcoin’in volatilitesinin yüksek olduğunu söyleyebilirim. Buna rağmen Bitcoin şu anda en çekici varlıklardan biri. Tabiki yatırımlarımı sadece bu çekicilik üzerine inşa etmiyorum. Ben yatırımlarımı uzun vadeli bir perspektif üzerine inşa ediyorum ve uzun vadeli bir perspektiften baktığınızda Bitcoin sığınılacak liman olarak ifade edilebilir. Ben çok yakın bir zamanda Bitcoin güvenli liman olarak anılacağına inanıyorum.”

Yatırım bankasının başdanışmanının bu yorumları hisse senetleri piyasasındaki yılın en kötü satışlarının görüldüğü, S&P 500, Dow Jones Industrial Average ve Nasdaq Composite’de son zamanların en düşük seviyelerinin görüldüğü dönemde geldi.

Geleneksel yatırım araçlarındaki bu düşüş ABD ile Çin arasındaki devam edecen ticaret savaşından kaynaklanıyor. Çin son olarak ulusal para birimi yuanda devalüasyona gitti ve yuan ABD doları karşısında son 11 yılın en düşük seviyesini gördü.

ABD ile Çin arasında devam eden ticaret savaşının gelecekte daha da şiddetleneceği yönünde iddialar var. Bu da birçok yatırımcını tedirgin ediyor ve yatırımcıları güvenli liman arayışına itiyor. Yatırımcılar başta altın olmak üzere güvenli liman olarak görülen varlıklara yönelmiş durumda.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar