Yükleniyor...

Arbitrum ve Bitcoin ortaklığı yatırımcının yüzünü güldürecek

Yeni Arbitrum protokolü, yatırımcıların kendi ASIC makinelerini çalıştırmak zorunda kalmadan doğrudan Bitcoin madenciliği yapmasını mümkün kılacak.

arbitrum

Yeni Arbitrum protokolü, yatırımcıların kendi ASIC makinelerini çalıştırmak zorunda kalmadan doğrudan Bitcoin madenciliği yapmasını mümkün kılacak. Böylece madencilik bireysel yatırımcılar için erişilebilir hale gelecek.

Perakende yatırımcılar için erişilebilir

Arbitrum ağının yeni protokolü Lumerin Hashpower Marketplace, Bitcoin’in küresel hashrate’ini merkeziyetsizleştirmek için yeni bir yöntem üzerinde çalışarak madenciliği perakende yatırımcılar için erişilebilir hale getirdi.

Merkezi olmayan bir veri akışı yönlendirme projesi olan Lumerin, Bitcoin hash gücünü akıllı sözleşmeler kullanarak eşler arası bir pazarda alınıp satılabilen, takas edilebilir, likit bir varlığa dönüştürdü.

Lumerin konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bitcoin madencileri madencilik kapasitesini alıp satmak için dolaysız bir yola sahip olacaklar ve madenci olmayanlar da aynı pazara katılabilecekler.” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Lumerin, kapasitelerini satan madencilerin hash oranı miktarını, hizmet süresini ve fiyatı belirlemelerine olanak tanıyacak. Böylece, Bitcoin’in bazen değişken fiyatının madencilerin gelirini büyük ölçüde belirlediği bir ortamda öngörülebilir bir gelir akışı yaratmaya yardımcı olacak.

arbitrum

Daha fazla kapasite

Öte yandan, mevcut madenciler, hızla değer kaybeden ekipman satın almak zorunda kalmadan gelirlerini artırmak için daha fazla kapasite satın alabilecekler.

Merkezi bulut madenciliği ve ortak yerleşim hizmetleri, endüstriyel madencilik firmaları tarafından yıllardır sunuluyor ve şirketler, tokenize edilmiş menkul kıymetler aracılığıyla bireylerin ASIC’lerini kiralamasına izin veriyor. Buna karşın Lumerin, gerçek hashrate’i doğrudan alıcıların kendi cihazlarına aktararak süreci merkeziyetsizleştirmiş olacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner